زندگی‌نامه وزیر

زندگی نامه جلالتماب محمد شاکر کارگر وزیر وزارت تجارت وصنایع .

 محترم محمد شاکر کارگر فرزند الحاج وکیل استاد عبدالرسول کارگر در 11 دلو 1346خورشیدی  در دهکده کارگر خانه شهر باستانی و فرهنگ پرور اندخوی ولایت فاریاب در یک خانواده روشن سرشناس و متمول چشم به جهان گشود.

محمد شاکر کارگر از طرف پدر نواسه وکیل حاجی نادر نیاز و از طرف مادر نواسه وکیل احمد خان کلانتر میباشد که هر دو در ولسی جرگه های 1307 زمان امیر امان الله خان و لویه جرگه 1310 آن زمان سمت نمایندگی مردم  ولایت  فاریاب را داشتند.محمد شاکرکارگر در آغوش چنین خانواده پرورش یافته و دوران کودکی اش را سپری نموده است .

در سال 1352 شامل مکتب ابتداییه مرکز اندخوی گردیده از صنف 4 تا صنف 9 را در مکتب متوسطه شاه شهید در شهر کابل درس خواند و دوره ثانوی را در لیسه ابو مسلم اندخوی به پایان رساند و مقام اول نمره عمومی را به خود اختصاص داد.

بعد به تصمیم ادامه تحصیل و ارتقای سطح دانش به شهر کابل آمد و از سال 1363 الی 1364 خورشیدی در فاکولته آماده گی پوهنتون کابل به تحصیل خویش ادامه داده و به سال 1364 با استفاده از بورس تحصیلی عازم اتحاد شوروی وقت گردید و تحصیلات عالی اش را در رشته حقوق و تاریخ در پوهنتون دولتی حرتسن سانکت پترزبورگ تکمیل و به سال 1370 از همین پوهنتون سند ماستری اش رابه دست آورد وبعداز مدت دو سال مصروف  تحصیل وآماده گی براس دریافت  درجه دوکتورا گردید.

بیشتر

اخبار

بیشتر