نمایشگاه کنمینگ چین به میزبانی مشترک افغانستان- چین پایان یافت.

پنجمین نمایشگاه چین- جنوب آسیا و بیست و پنجیمن نمایشگاه صادرات و واردات کنمینگ چین با میزبانی مشترک جمهوری خلق چین و جمهوری اسلامی افغانستان در شهر کنمینگ این کشور امروز چهارشنبه 30 جوزا 1397 پایان یافت.
این نمایشگاه به تاریخ 14 ماه جون سال روان میلادی پیش با حضور هیئت عالی رتبه افغانی تحت ریاست جلالتماب محترم استاد حاجی محمد محقق معاون ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی، محترم مصطفی مستور وزیر اقتصاد، محترم کامله صدیقی معین امور تجارتی وزارت صنعت و تجارت و شماری دیگری از مقامات کشور در شهر گنمینگ چین افتتاح شده بود.
به نمایندگی از افغانستان، 50 شرکت تجارتی در 104 غرفه، محصولات افغانی مانند قالین، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، زعفران، میوه خشک و پوست و صنایع دستی را به معرض نمایش گذاشتند.
همچنین در این نمایشگاه به مساحت 600 مترمربع زمین، به هدف نمایش مسایل فرهنگی، پیشرفت های دولت جمهوری اسلامی افغانستان و مکانی برای جلسات و دیدارهای تجارتی، تجار افغان نیز در نظر گرفته شده بود.
در نماشگاه کنمینگ چین؛ شرکت های تجارتی اشتراک کننده، به ارزش 762 هزار  دالر امریکایی فروشات داشته و به ارزش یک میلیون 231 هزار دالر امریکایی دیگر با شرکت های مختلف چینی و سایر کشور قرار داد، داد وستد تجارتی عقد نموده اند.
همچین قابل ذکر است که در حاشیه این نمایشگاه، اولین نشست چین- جنوب آسیا با حضور هیئت عالی رتبه کشور، معاون نخست وزیر کشور چین و سایر کشور برگزار شده بود که روی پیوستن افغانستان به پروژه بزرگ " یک کمربند- یک راه" چین تاکید شد.
همچنین در این نشست، روی گسترش داد و ستد تجارتی میان افغانستان- چین، تشویق سرمایه گذاران چینی به سرمایه گذاری در افغانستان و ایجاد سهولت های ویژه به تجار افغانی بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.