مراسم استقبال از رسیدن اولین کاروان کالاهای افغانی از طریق راه لاجورد به کشور ترکیه برگزار شد.

مراسم استقبال از رسیدن اولین کاروان کالاهای افغانی از طریق راه لاجورد در شهر استانبول ترکیه با حضور داشت جلالتماب کامله صدیقی سرپرست وزارت صنعت و تجارت، محترم مصطفی مستور وزیر اقتصاد و شمار دیگری از مقامات بلند پایه دولتی کشور و مقامات دولتی جمهوری ترکیه امروز چهارشنبه 12 جدی 1397 در شهر استانبول برگزار شد.
جلالتماب کامله صدیقی سرپرست وزارت صنعت و تجارت که به هدف تحویل گیری و استقبال از اولین محموله اموال صادراتی کشور از طریق راه ترانزیتی لاجورد در شهر استانبول ترکیه به سر می برد گفت که دولت افغانستان مصمم است تا این کشور به یک چهارراه ترانزیتی مبدل نماید.
سرپرست وزارت صنعت وتجارت همچنین افزود که هیئت رهبری این وزارت دوشادوش سکتور خصوصی فعالیت نموده و متعهد به آرودن تغییرات کلی در زندگی و رفاه شهروندان افغانستان از طریق تجارت و ترانزیت می باشد.
راه تاریخی لاجورد به تاریخ 22 قوس 1397 با حضور داشت جلالتماب محترم محمداشرف غنی رییس جمهوری افغانستان، وزرای کابینه و سفرای کشورهای خارجی در شهر هرات افتتاح و نخستین محموله اموال تجارتی کشور شامل 180 تٌن کشمش، تخم تربوز، کنجد و تار ابریشم، در 9 موترباربری در چهارچوب سیستم «تیر» از افغانستان به اروپا صادر شده بود.