اشتراك سرپرست وزارت صنعت و تجارت در کنفرانس مشارکت کندفیدریشن صنعت هند .

جلالتماب کامله "صدیقی" سرپرست وزارت صنعت و تجارت به تاریخ( 12 -13 جنوری) در کنفرانس مشارکت کندفیدریشن صنعت هند که در آن وزرای تجارت امارات متحده عربی، بنگلادیش، سریلانکا ، مالدیف، نیپال و بوتان دعوت گردیده بودند، اشتراک نمود .
در این کنفرانس محترمه خانم "صدیقی " در مورد اهمیت همکاری های اقتصادی بین اعضای کشور های اسیایی جنوبی سخنرانی كرده و در مورد همكاري های اقتصادی، رشد تجارت منطقوی، توسعه بلاک تجارتی و ایجاد فضایی بهتر بین کشور های اسیایی جنوبی تاکید نمود و مولفه های متذکره را برای توسعه کشور های اسیایی جنوبی ضرروی پنداشت. 
ایشان همچنان از دستاورد های اخیر دولت جمهوری اسلامی افغانستان در عرصه ایجاد فضای مناسب برای تجارت و سرمایه گذاری معلومات مفصل ارایه نموده ودر اخير بیانیه شان از حمایت و پیشتبانی دولت افغانستان برای گستریش راوبط تجارتی با کشور های اسیایی جنوبی، تطبیق مواقتنامه سافتا، استفاده از موقعیت افغانستان برای اتصال اسیایی جنوبی و مرکزی برای اشتراک کنندگان اطمینان داد.
همچنان سرپرست وزارت صنعت و تجارت در حاشيه اين كنفرانس با وزرای تجارت هندوستان، امارات متحده عربی، اوکراین و مالدیف ملاقات های جداگانه کرد. در این ملاقات ها خانم "صدیقی" در مورد فرصت های سرمایه گذاری در افغانستان و گسترش روابط تجارتی با ایشان صحبت نمود. درهمين حال وزرای کشور های ماذكره از پیشنهادات خانم صدیقی استقبال كرده و علاقمندی خویش را برای گسترش روابط تجارتی و سرمایه گذاری در افغانستان اظهار نمودند .
از سوي ديگر در اخير اين برنامه دفتر نمايندگي تجارتی افغانستان مقيم هند موافقتنامه صادرات زعفران افغانی را با شرکت بزرگ هندی ( Mataji Impex Kesarwala Private Limited) در حضور داشت محترمه کامله " صدیقی " سرپرست وزارت صنعت و تجارت امضاء نمود. مطابق این موافقتنامه شرکت هندی سالانه 2000 کیلو گرام زعفران را از افغانستان خریداری و آن را در بازار های هندوستان به فروش ميرساند .