آغاز ثبت نام برای دور چهارم نمایشگاه بین المللی واردات چین (CIIE)؛

yonus_shafaq
چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۵:۵۵
آغاز ثبت نام برای دور چهارم نمایشگاه بین المللی واردات چین (CIIE)؛

نمایشگاه بین المللی واردات چین (CIIE) مهمترین و بزرگترین نمایشگاه واردات چین می باشد که از سال ۲۰۱۸ الی اکنون بطور سالانه از تاریخ ۵ الی ۱۰ نوامبر سال میلادی در شهر شانگهای برگزار میگردد. به دلیل مقیاس بزرگ، اهمیت و جایگاه این نمایشگاه اشتراک در بخش تجارتی، خصوصی شدیداً رقابتی و براساس شرایط و معیارهای بلند و در عین وقت سطح تقاضای بین المللی جهت اشتراک در آن نیز بالا می باشد. در اولین دور این نمایشگاه در سال ۲۰۱۸ به تعداد بیشتر از ۳۶۰۰ شرکت از ۹۰ کشور به شمول ۲۰۰ شرکت از جمع (Fortune 500) اشتراک نمودند که ارزش مجموعی قرارداد های عقد شده در جریان این نمایشگاه ۵۷،۸۳ تریلیون دالر امریکایی اعلان شد. در دور دوم این نمایشگاه در ماه نوامبر۲۰۱۹ تعداد اشتراک کنندگان به ۳۸۰۰ شرکت افزایش یافت و ارزش مجموعی قرارداد ها ۷۱،۱۳ ملیارد دالر امریکایی اعلان شد. توقع میرود سطح اشتراک در دور سوم این نمایشگاه که در ماه نوامبر ۲۰۲۰ برگزار می شود، بیشتر از دور های قبلی باشد.

اداره نمایشگاه بین المللی واردات چین (China International Import Expo Bureau) به تاریخ ۲۸ سپتمبر ۲۰۲۰ طی یک اعلامیه از آغاز روند ثبت نام برای بخش تجارتی چهارمین دور این نمایشگاه بزرگ چین که قرار است از تاریخ ۵ الی ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ در شهر شانگهای برگزار گردد خبر داده است.

اشتراک در بخش تجارتی نمایشگاه بین المللی واردات چین شدیداً رقابتی و براساس معیار های بلند بوده و از درخواست کنندگان اسناد معیاری واردات به چین مطالبه می شود، تا آنجائیکه اداره این نمایشگاه در اعلامیه خویش به این موضوع ذیلاً تاکید نموده است.

"لطفا به این نکته توجه ویژه داشته باشید که بخش تجارتی چهارمین دور نمایشگاه بین المللی واردات چین فقط شرکتهای ثبت شده (دارای جواز) خارج از مناطق گمرکی جمهوری مردم چین (که به اختصار به آن خارج از کشور گفته می شود، از جمله شرکت های ثبت شده در هانگ کانگ، ماکاو، و تایوان) را می پذیرد. فقط محصولات تولید شده در خارج از کشور (خارج از چین) یا محصولات خدماتی ارائه شده از خارج از کشور (خارج از چین) می توانند برای نمایشگاه پذیرفته شوند."

بدین ترتیب شرکت های علاقمند صادراتی افغانستان جهت ثبت نام و اشتراک موفقانه در این نمایشگاه می توانند موارد ذیل را در نظر بگیرند:

۱-  قبل از ارسال درخواست، معلومات کافی در مورد این نمایشگاه، اهداف، چگونگی برگزاری و گزراش سال های قبلی آنرا بدست آورده و مطالعه نمایند.

۲- این نمایشگاه به شکل B2B می باشد و بازدید کنندگان اکثراً نمایندگان شرکت های وارداتی چینایی و یا خارجی اند. هدف اشتراک در این نمایشگاه بدست آوردن معاملات بزرگ و طویل المدت تجارتی می باشد. اشتراک کنندگان برای بدست آوردن این هدف آمادگی کامل بگیرند.

۳- شرایط ثبت نام و اسناد مورد نیاز جهت درخواست ثبت نام را به دقت مطالعه نموده و خود را از درک درست آن مطمئن بسازند.

۴- اسناد ثبت (جواز نامه) شرکت خویش از افغانستان و در صورت ضرورت تصدیق کاپی آنرا تهیه و ارائه نمایند.

۵- درمورد اجناس که قرار است در این نمایشگاه به نمایش بگذارند، معلومات کافی به شمول اسناد گمرکی، اسناد کنترول/تضمین کیفیت، سند ثبت ترد مارک (نشان رسمی تجارتی) عکس و جزئیات دیگر تهیه نمایند.

۶- در صورت عدم بلدیت کامل به سیستم ثبت نام و عدم تسلط به زبان چینایی و یا عدم داشتن کارمند مسلکی، شرکت های علاقمند می توانند شرکت های خدمات/مشاوره تجارتی را که در این زمینه تجربه کافی داشته باشند، استخدام نمایند و یا چندین شرکت به شکل گروهی/ صنفی در این نمایشگاه درخواست بدهند. بر اساس معلومات این دفتر، شرکت های صادرکننده از کشور های همسایه و مشابه افغانستان بیشتر از این گزینه استفاده می نمایند.

جهت معلومات بیشتر و اشتراک در برنامه علاقمندان میتوانند به ایمیل و شماره های ذیل مراجعه نموده ثبت نام نمایند.

Entry to the registration page: https://www.ciie.org/ciie/f/book/register?local=zh CN

Tel: +86-21-67008870/67008988

Announcement Link: http://www.ciie.org/zbh/en/new/notice/20200928/23205.html

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۳ - ۱۶:۵۲
Background image

آمادگی برای برگزاری هشتمین نشست موافقتنامه ترانزیت و تجارت افغانستان- پاکستان ( اپتیکا)

جلسۀ آمادگی و هماهنگی وزارت خانه های سکتوری و سکتور خصوصی کشور برای برگزاری هشتمین نشست کمیتۀ هماهنگی موافقتنامه ترانزیت و تجارت افغانستان- پاکستان (اپتیکا) در سالون کنفرانس های وزارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۲۰:۰
Background image

نخستین محموله‌ی کالاهای تجارتی ایران از طریق خط‌آهن وارد کشور شد

برای نخستین بار یک محموله‌ی وارداتی کالاهای تجارتی جمهوری اسلامی ایران از طریق خط‌آهن هرات – خواف وارد شهر هرات شده است که این محموله در حدود 400تُن سمنت را شامل می‌شود.

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۱۹:۵۶
Background image

اوزبیکستان روابط تجارتی - ترانزیتی و همکاری‌های اقتصادی‌اش را با افغانستان گسترش می‌دهد

نشست آنلاینی که میان وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان، وزارت سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی جمهوری اوزبیکستان، سفارت‌ خانه‌های دوکشور و نمایندگان از سکتورخصوصی هر دوجانب برگزار. . .

BACK TO NEWS