جلسه‌ی هماهنگی با اتاق‌های سکتوری پیرامون تطبیق طرح حمایت از تولیدات‌داخلی

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۴:۲۵
جلسه‌ی هماهنگی با اتاق‌های سکتوری پیرامون تطبیق طرح حمایت از تولیدات‌داخلی

یک‌شنبه مورخ 15جمادی‌الثانی 1444 / 18جدی 1401

جلسه‌ی هماهنگی با اتاق‌های سکتوری پیرامون چگونگی تطبیق طرح حمایت از تولیدات‌داخلی در حضور داشت نمایندگان اتاق‌ها تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت برگزار گردید.

نمایندگان اتاق‌های سکتوری از اقدام وزارت صنعت و تجارت مبنی بر استفاده از تولیدات‌داخلی تشکری نموده، خواهان حمایت بیشتر از سوی سایر ادارات و نهادهای دولتی شدند.

محترم شیربازکمین زاده، رئیس اتاق صنایع و معادن در بخش از سخنان خود گفت که تقویت صنایع داخلی به معنی تقویت تجارت کشور نیزهست. آنچه صنعتکاران تولید می کنند، تجار افغانستان آن را تجارت کرده، باعث گردش سرمایه در داخل کشور می گردد. اقای کمین زاده از کیفیت تولیدات داخلی اطمینان داده، خواستار همکاری هرچه بیشتر ا.ا.ا در قسمت قراردادهای کلان با سکتور خصوصی گردید.

به همین صورت محترم عصمت وردک یکی از کارخانه داران فولاد کشور گفت که طی سالهای گذشته سالانه تا 600 میلیون دالر جهت خرید آهن آلات به خارج از کشور می رفت، اکنو الحمدالله یک سنت به خارج از کشور نرفته است. وی این دستاورد را به توانایی عملی ا.ا.ا نسبت داده گفت که این قدرت قبلا وجود نداشت.

محترم شفیق اسکندری یکی از تاجران از بازارهای آسیایی میانه یاد نموده گفت که هم اکنون محصولات و تولیدات افغانستان مثل کاغذ بهیر در بازارهای آسیای میانه از اعتبار برخوردار است. وی گفت که یک کیلو بادرنگ در قزاقستان به 4 دالر به فروش می رسد.

محترم الحاج نورالدین عزیزی با تأکید به بلند رفتن کیفیت اجناس تولیدی در کشور، اظهار داشت که این اجناس از سوی وزارت صنعت و تجارت بررسی و در صورتی که کیفیت آن مطابق به نورم و استندرد باشد، تقدیر و در غیر آن تولیدکنندگان محصولات بی کیفیت حمایت های دولتی و مستهلکین را از دست خواهند داد.

آقای الحاج عزیزی اضافه کرد که بخاطر ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات‌داخلی به تمام رسانه‌ها، امامان مساجد، استادان مکاتب و پوهنتون‌ها طلاع داده می¬شود تا پیام استفاده از تولیدات‌داخلی را به منظور خودکفای کشور به مردم عرزتمند افغانستان برسانند.

در اخیر اشتراک‌کنندگان تعهد نمودند که با بلند بردن کیفیت در تولیدات‌ شان، توجه مردم افغانستان و بازارهای خارجی را جلب خواهند نمود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۸:۵۶
Background image

دیدار وزیر صنعت وتجارت ا.ا.ا با وزیر صنعت،معدن وتجارت و معین وزارت راه و شهر سازی جمهوری اسلامی ایران

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت در سفرشان به جمهوری اسلامی ایران با محترم سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن وتجارت و محترم داریوش امانی

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۸:۵۳
Background image

دیدار معین وزارت صنعت و تجارت با با آقای ایرگان سزر

محترم الحاج مولوی قدرت الله جمال معین وزارت صنعت وتجارت در دفتر کاری شان با آقای ایرگان سیزر رئیس شرکت ASSTEEL دیدار نمود.

شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۸:۴۷
Background image

بازدید محترم الحاج عزیزی از بندر چابهار و شهرستان‌های اطراف آن

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی افغانستان در ادامه سفرشان از بندر چابهار و شهرستان‌های اطراف این بندر، فابریکه‌های مختلف تولیدی

BACK TO NEWS