جلسه شورای عالی تصدی ها برگزار شد

yonus_shafaq
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۲ - ۹:۳۰
جلسه شورای عالی تصدی ها برگزار شد

4/4/1399

شورای عالی تصدی ها با اشتراک روئسای تصدی های پنبه و روغن نباتی بلخ، بست هلمند، نساجی بلخ و نساجی نخی کندهار، روئسای وزارت صنعت و تجارت، نمایندگان وزارت های مالیه و وزارت محترم اقتصاد به ریاست محترم عبدالکریم ملکیار سرپرست معینیت صنعت و تجارت برگزار شد.

ابتدا روئسا و نمایندگان تصدی ها در مورد وضعیت تصدی ها، فعالیت ها، پلان های مالی و تشکیلاتی و همچنان مشکلات تاریخی فراروی تصدی توضیحات مفصل ارائه نمودند.

بعد از استماع صحبت ها و توضیحات تصدی ها، محترم ملکیار در زمینه اهداف حکومت در خصوص تصدی ها صحبت نمود. وی تامین شفافیت در فعالیت های تصدی ها را یک ضرورت خوانده و در زمینه خصوصی سازی مرحله به مرحله تصدی ها در پرتو قانون نیز اشاره نمود.

در ادامه، کارکردها و پلان های تصدی ها مورد ارزیابی قرار گرفت. اعضای مجلس اکثریت فعالیت های تصدی ها را از نگاه موثریت، مثمریت و مفیدیت ضعیف، توصیف نمودند. آن ها مدیریت تصدی ها در زمینه جمع آوری عواید و کاهش مصارف را نیز ناکافی خواندند. ضمن شناسایی مشکلات در نظام تشکیلاتی تصدی ها، اعضای مجلس پلان های مالی تصدی ها را نیازمند بازنگری دانسته و از روئسا و نمایندگان تصدی ها در خواست نمودند تا در زمینه تجدید نظر نموده، کاهش مصارف و بلند بردن عواید در پلان های شان را بصورت روشن پیشبینی نمایند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۶:۱
Background image

اطلاعیه!  قابل توجه علاقمندان نمایشگاه انلاین! 

نمایشگاه آنلاین تحت عنوان Virtual International Rawal Expo” (Rawal) " با مدیریت وزارت صنعت و تجارت برگزار است

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۵:۴۶
Background image

افغانستان از الحاق جمهوری ازبکستان به سازمان تجارت جهانی حمایت می کند

دومین جلسه ی کمیته مذاکرات دوجانبه تجارت در اموال و خدمات کشور ازبکستان، با اشتراک نمایندگان وزارت های ذیربط و ادارات مستقل در سالون کنفرانس های وزارت صنعت و تجارت تدویر یافت. اشتراک. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۵:۴۴
Background image

طرح پیشنهادی ایجاد اتاق ساختمان از طرف اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی ارائه گردید

به روز دوشنبه 6 اسد سالروان جلسۀ با رهبری اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی در سالون کنفرانس‌های وزارت صنعت و تجارت دایر گردید. در این جلسه روی ضرورت ایجاد اتاق ساختمان و پروسۀ ایجاد آن با در. . .

BACK TO NEWS