جلسۀ مشترک حکومت و سکتور خصوصی به‌منظور بهبود وضعیت تجارت بین افغانستان و پاکستان برگزار گردید.

yonus_shafaq
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۲:۱۷
جلسۀ مشترک حکومت و سکتور خصوصی به‌منظور بهبود وضعیت تجارت بین افغانستان و پاکستان برگزار گردید.

به روز سه شنبه، مورخ 17 سرطان سالروان، جلسۀ غیر حضوری کمیتۀ نظارت و کمیته های تطبیق کنندۀ (میکانیزم تخلیه و بارگیری کالاهای تجارتی و ترانزیتی در تورخم، بولدک و غلام‌خان) با اشتراک نمایندگان وزارت‌های محترم امور خارجه، مالیه، زراعت، آبیاری و مالداری، امور داخله، روسای گمرک های تورخم، سپین‌بولدک، غلام‌خان، نمایندگان اتاق تجارت و سرمایه گذاری افغانستان و اتاق مشترک افغانستان - پاکستان تحت ریاست وزارت صنعت و تجارت دایر گردید.

در این جلسه پیرامون وضعیت تجارت با پاکستان، موضوع باز شدن نقاط انگورهده در ولایت پکتیکا و خرلچی (دند پتان) در ولایت پکتیا به اساس تعهد کشور پاکستان، بررسی مشکلات موجود در گمرک سپین بولدک و تورخم و همچنان پیشنهاد‌های اصلاحی برای بهبود وضعیت تجارت بین دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصامیم لازم از جمله توجه به مسایل امنیتی و فراهم آوری امکانات لازم برای باز شدن نقاط انگورهده و خرلچی، تشویق سکتور خصوصی به افزایش صادرات از طریق بندر غلام‌خان، موضوعات مربوط به سرتفکیت قرنطین، هماهنگی بیشتر بین حکومت و سکتور خصوصی به منظور جلوگیری از نشر گزارش‌های غیر واقعی و بالاخره بررسی وضعیت و مشکلات گمرک سپین بولدک و توجه برای رفع آنها، اتخاذ گردید.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۶:۱
Background image

اطلاعیه!  قابل توجه علاقمندان نمایشگاه انلاین! 

نمایشگاه آنلاین تحت عنوان Virtual International Rawal Expo” (Rawal) " با مدیریت وزارت صنعت و تجارت برگزار است

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۵:۴۶
Background image

افغانستان از الحاق جمهوری ازبکستان به سازمان تجارت جهانی حمایت می کند

دومین جلسه ی کمیته مذاکرات دوجانبه تجارت در اموال و خدمات کشور ازبکستان، با اشتراک نمایندگان وزارت های ذیربط و ادارات مستقل در سالون کنفرانس های وزارت صنعت و تجارت تدویر یافت. اشتراک. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۵:۴۴
Background image

طرح پیشنهادی ایجاد اتاق ساختمان از طرف اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی ارائه گردید

به روز دوشنبه 6 اسد سالروان جلسۀ با رهبری اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی در سالون کنفرانس‌های وزارت صنعت و تجارت دایر گردید. در این جلسه روی ضرورت ایجاد اتاق ساختمان و پروسۀ ایجاد آن با در. . .

BACK TO NEWS