پیشرفت در تعدیل موافقت‌نامه‌ی ترانزیت و تجارت افغانستان - پاکستان (اپتا)

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۴ - ۷:۲۲
پیشرفت در تعدیل موافقت‌نامه‌ی ترانزیت و تجارت افغانستان - پاکستان (اپتا)

دوشنبه ۱۳ثور ۱۴۰۰

اولین جلسه‌ی گروه‌پالیسی مذاکراتی موافقت‌نامه‌ی تعدیل‌یافته‌ی ترانزیتی با جمهوری اسلامی پاکستان تحت ریاست مشترک نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت و کبیرخان عیسی‌خیل، مشاورارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور حقوقی و رئیس عمومی واحد حقوقی ریاست جمهوری با اشتراک اعضای گروه‌تخنیکی مذاکراتی این موافقت‌نامه در قصر دلشکای ارگ ریاست جمهوری برگزار شد.

در این جلسه گروه‌تخنیکی مذاکراتی موافقت‌نامه‌ی اپتا که ریاست آنرا وزارت صنعت و تجارت به عهده دارد؛ نتایج گفت‌وگوها و مذاکرات‌شان با گروه‌تخنیکی وزارت تجارت پاکستان به رهبری گروه‌پالیسی این موافقت‌نامه، را شریک کردند.

وزارت صنعت و تجارت بعد از جلسه‌ی هشتم اپتیکا که در شهر اسلام آباد جمهوری اسلامی پاکستان برگزاری شده بود، مذاکرات منظم را با جانب پاکستان در مورد تعدیل این موافقت‌نامه آغاز کرده بود.

در تعدیل موافقت‌نامه‌ی اپتا، پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته است که بعد از حل موارد اختلافی جزئی میان دوکشور، در آینده‌ی نزدیک؛ متن تعدیل‌یافته‌ی موافقت‌نامه‌ی متذکره میان مقام‌های بلندپایه افغانستان - پاکستان به امضا خواهید رسید.

 

 

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۸:۱۳
Background image

دیدار وزیر صنعت و تجارت با وزیر امورمهاجرین و عودت‌کنندگان

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم نورالرحمن اخلاقی وزیر امورمهاجرین و عودت‌کنندگان در دفتر کارش دیدار و روی گسترش همکاری‌ها میان دو وزارت‌خانه و شهرک‌های صنعتی - رهایشی قالین. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۸:۶
Background image

برگزاری نمایشگاه عیدبازار در شهر هرات

نمایشگاه عید بازار از سوی وزارت صنعت و تجارت با همکاری مشترک اتاق تجارت و صنایع‌زنان زون‌غرب افغانستان به منظور حمایت از کسب و کار زنان تجارت پیشه‌ به مدت سه روز افتتاح شد.

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۷:۵۷
Background image

نشست آنلاین وزیر صنعت و تجارت با رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان

نشست آنلاین نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم نارندرا سینگرو رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان در مورد آغاز همکاری‌های مشترک میان این وزارت و بانک انکشاف آسیایی روی انکشاف. . .

BACK TO NEWS