قیمت روغن درحال کاهش است

reza_admin
Fri, Jun 24 2022 12:06 AM
قیمت روغن درحال کاهش است

پنج‌شنبه مورخ 2سرطان 1401

محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت با تعداد از تاجران آرد، گندم و روغن ملاقات و روی مسایل مختلف گفتگو نمود.

اشتراک کنندگان در صحبت های شان موضوع قیمت ها را وابسته به سیاست های تجارتی کشورهای مثل مالیزیا، اندونزیا و همچنان جنگ در اکرائین داستند. اما در کنار آن روغن از جمله اقلام و مواد اولیه است که در روز های اخیر قیمت آن در هر تن 400 دالر آمریکایی کاهش داشته است. به باور تجار، این کاهش قمیت جهانی در هفته های آینده در بازارهای داخلی بشدت قابل حس خواهد بود، هرچند که همین امروز در هر قطی 16 لیتره 4 دالر کاهش بوجود آمده است.

تجار کشور همچنان در مورد چالش های در برابر انتقالات اعم از کالا و پول صبحت نموده، یاد آور شد که در قدم نخست؛ سرعت انقالات کالاهای وارداتی از مسیر پاکستان کند است، دوم؛ به نسبت طولانی بودن مسیر افغانستان و روسیه هزینه ترانسپورت و ترانزیت بلند تمام می شود. سوم؛ مسئله انتقالات پولی است که هنوز هزینه بردار است. هم بلحاظ فیصدی کمیشن و هم بلحاظ زمانی. لذا بلندی در قیمت آرد و گندم متاثر از مشکلات متنوع است.

آنان همچنان یادآر شد که با رسیدن فصل برداشت محصولات زراعتی از جمله گندم، میزان واردات نیز کاهش یافته است.

آقای عزیزی ضمن اتحاف دعا به روح شهدای حادثه المناک زمین لرزه در کشور، از عموم تجار، صنعتکاران و خیرین خواست تا از هر طریق ممکن با اسیب دیدگان تعاون و همکاری نمایند.

ایشان یاد آور شد که امارت اسلامی ضمن راه های معمول ترانزیتی و تجارتی، راه بدیل را نیز جستجو می نماید. به باور ایشان مسیر فعلی ترانزیتی با روسیه تجار ما را متقبل هزینه بالا ساخته که این امر بصورت خودکار روی مستهلکین اثر می گذارد. محترم عزیزی اضافه نمود که باوجود کاهش اندک در قیمت ها، اراده ما اینست که اقدامات کلان که منجر به ثبات دائمی گردد، را روی دست می گیریم.

Latest news

Tue, Aug 02 2022 2:21 PM
Background image

Deputy Minister Met  the Governor of Kandahar Province 

Deputy Minister of Industry and Commerce Respected Mawlawi  Qodratullah Jamal Met with Mr.  Haji Yousef Wafa governor of Kandahar province

Tue, Jul 26 2022 3:37 PM
Background image

Audition to report  the Board of Raisin Directors of Export Development Department

Respected AL haj Nooruddin Azizi, Acting Minister of Industry and Commerce, spoke in the reporting program of Raisins, Fruits, Vegetables and Medicinal Plants Export Development. . .

Thu, Aug 12 2021 8:40 AM
Background image

Holding a coordination meeting to better identify and introduce domestic products

Coordination meeting to better identify and introduce products and provide the necessary facilities to support the country's production industries under the chairmanship of Mr. Sayed. . .

BACK TO NEWS

Quick Links