آغاز نشست مجمع تجارتی – سرمایه‌گذاری افغانستان – چک و سلواک در شهر پراگ جمهوری چک

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۵ - ۸:۳۹
آغاز نشست مجمع تجارتی – سرمایه‌گذاری افغانستان – چک و سلواک در شهر پراگ جمهوری چک

دوشنبه ۲۴ جوزا ۱۴۰۰

نخستین نشست مجمع تجارتی – سرمایه‌گذاری افغانستان – چک و سلواک با میزبانی صدراعظم، وزیر تجارت و ترانسپورت جمهوری چک با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان وهیئت همراه‌شان به هدف بحث و بررسی روی گسترش روابط تجارتی افغانستان با این دوکشور اروپایی در شهر پراگ جمهوری چک آغاز شد.

این نشست که به مدت دوروز جریان خواهد داشت؛ نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت و هیئت همراه‌اش با مقام‌های دولتی و سکتورخصوصی جمهوری‌های چک و سلواک در مورد فُرصت‌ها و چالش‌های روابط تجارتی و سرمایه‌گذاری مشترک میان افغانستان و این کشورها بحث و گفت‌وگو می‌کنند

آقای غوریانی در جریان سخنرانی‌اش در مراسم افتتاح این نشست گفت که مردم و دولت جمهوری اسلامی افغانستان از کمک‌های نظامی، سیاسی و اقتصادی جمهوری‌های چک و سلواک در جریان بیست سال گذشته قدردانی و سپاس‌گذاری می‌کنند.

وزیر صنعت و تجارت با تأکید به افزایش سطح دادوستد تجارتی میان افغانستان و این دو جمهوری افزود که دولت جمهوری اسلامی افغانستان خواهان افزایش صادرات محصولات تولیدی‌اش به این کشورها می‌باشد.

آقای غوریانی همچنین در مورد فُرصت‌های سرمایه‌گذاری در افغانستان به سرمایه‌گذاران این دوکشور معلومات ارایه کرده و از آنان خواست تا در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

در این جلسه محمدهارون چخانسوری وزیر معادن و پطرولیم، عطاالله نصیب رئیس واحد سرمایه‌گذاری و رئیس عمومی اداره‌ی تدارکات ملی در مورد فُرصت‌های سرمایه‌گذاری در سکتورمعادن، ساده‌سازی پروسه‌های سرمایه‌گذاری و پروژه‌های تدارکاتی در افغانستان به سرمایه‌گذاران چک و سلواکی معلومات ارایه کردند.

 نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت که در رأس یک هیئت عالی رتبه‌ی دولتی – سکتورخصوصی به هدف بحث و بررسی فُرصت‌های تجارتی – سرمایه‌گذاری به دوکشور اروپای (چک و سلواک) به شهر پراگ سفر کرده است با مقام‌های وزارت‌های اقتصادی، صنعتی و تجارتی و سکتورخصوصی این جمهوری‌ها دیدار و در مورد گسترش روابط اقتصادی، صنعتی و تجارتی – ترانزیتی افغانستان با این کشورها بحث و گفت‌وگو می‌نماید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۵:۱۱
Background image

نمایش محصولات و تولیدات کشور در اکسپو 2022

به تعداد 6شرکت از سکتورسنگ‌های قیمتی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی 2022 اشتراک نموده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

BACK TO NEWS