امضای تفاهمنامه آغاز همکاری های مشترک میان افغانستان و اتاق مشترک افغان- چک

reza_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۹:۲۹
امضای تفاهمنامه آغاز همکاری های مشترک میان افغانستان و اتاق مشترک افغان- چک

چهارشنبه ۲۶ جوزا ۱۴۰۰

تفاهمنامه آغاز همکاری های مشترک میان جمهوری اسلامی افغانستان و اتاق مشترک افغان-چک با حضور هئیت بلند پایه دولتی جمهوری اسلامی افغانستان و دولت جمهوری چک به امضاء رسید.

برمبنای این تفاهمنامه؛ فصل جدیدی از همکاری های اقتصادی، تجارتی- سرمایه گذاری میان جمهوری اسلامی افغانستان و اتاق مشترک افغان- چک در عرصه های تجارتی و سرمایه گذاری مشترک میان دو کشور آغاز می شود.

هیأت بلند پایه ای دولتی جمهوری اسلامی افغانستان تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت و متشکل از محمدهارون چخانسوری وزیر معادن و پطرولیم، محمدکبیر عیسی¬خیل رئیس اداره تدارکات ملی، عطاالله نصیب رئیس واحد تسهیل سرمایه گذاری اداره امور ریاست جمهوری و معین وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در جریان سه روز بحث و گفتگوهای ارزشمندی با مقام های دولتی و سکتور خصوصی جمهوری های چک و سلواک در مورد افزایش همکاری تجارتی- سرمایه گذاری میان افغانستان و این کشورها در شهر پراگ انجام دادند.

در جریان این گفتگوها مقام های دولتی و سکتور خصوصی جمهوری های چک و سلواک به هیأت بلند پایه دولتی جمهوری اسلامی افغانستان تعهد افزایش دادوستد روابط تجارتی و سرمایه گذاری درسکتورهای صنعت، زراعت و معادن را سپردند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۵:۱۱
Background image

نمایش محصولات و تولیدات کشور در اکسپو 2022

به تعداد 6شرکت از سکتورسنگ‌های قیمتی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی 2022 اشتراک نموده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

BACK TO NEWS