فراهم‌سازی تسهیلات برای افزایش صادرات گیاه‌ی هنگ به هندوستان

yonus_shafaq
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۵ - ۹:۴
فراهم‌سازی تسهیلات برای افزایش صادرات گیاه‌ی هنگ به هندوستان

دوشنبه ۲۳ حمل ۱۴۰۰

نخستین جلسه‌ی مشورتی پیرامون رسیدگی به مشکلات و فراهم‌آوری تسهیلات لازم به روند صادرات هنگ افغانستان به هندوستان از سوی وزارت صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان سفارت جمهوری اسلامی افغانستان مقیم جمهوری هندوستان، اداره‌ی نورم و استندرد، اداره‌ی صادرات کشمش و میوه‌جات تازه و سبزیجات و سکتورخصوصی افغانستان به صورت آنلاین برگزار گردید.

در این جلسه، ضمن بررسی فُرصت‌ها و چالش‌های فراراه‌ی روند صادرات هنگ افغانستان به کشور هندوستان، فیصله گردید؛ پلان عمل با در نظرداشت معیاد زمانی مشخص آن، جلسه‌ی هماهنگی با اداره‌ی FSAI‌ ‌هند و تسهیل سرتیفکیت متذکره از جانب اداره‌ی استندرد افغانستان با حمایت و هماهنگی سایر ادارات ذیربط صورت گیرد.

هندوستان یکی از عمده‌ترین کشورهای متقاضی هنگ تولیدی کشور در سطح منطقه می‌باشد و در این اواخر هندوستان یک سلسله از معیارات را بالای صادرات هنگ افغانستان وضع نموده اند که از جمله ارایه‌نمودن سرتیفکیت تحلیلی Certificate of Analysis و تصدیق و تطبیق استندرد ISO 17025 می‌باشد که باید جانب افغانستان در جریان شش ماه آینده برای صادرکنندگان تسهیل فراهم کند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۸:۱۳
Background image

دیدار وزیر صنعت و تجارت با وزیر امورمهاجرین و عودت‌کنندگان

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم نورالرحمن اخلاقی وزیر امورمهاجرین و عودت‌کنندگان در دفتر کارش دیدار و روی گسترش همکاری‌ها میان دو وزارت‌خانه و شهرک‌های صنعتی - رهایشی قالین. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۸:۶
Background image

برگزاری نمایشگاه عیدبازار در شهر هرات

نمایشگاه عید بازار از سوی وزارت صنعت و تجارت با همکاری مشترک اتاق تجارت و صنایع‌زنان زون‌غرب افغانستان به منظور حمایت از کسب و کار زنان تجارت پیشه‌ به مدت سه روز افتتاح شد.

دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰ - ۷:۵۷
Background image

نشست آنلاین وزیر صنعت و تجارت با رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان

نشست آنلاین نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم نارندرا سینگرو رئیس بانک انکشاف آسیایی در افغانستان در مورد آغاز همکاری‌های مشترک میان این وزارت و بانک انکشاف آسیایی روی انکشاف. . .

BACK TO NEWS