مصرف ۹۱ درصد بودجه وزارت صنعت و تجارت در سال مالی ۱۳۹۹

yonus_shafaq
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۹:۵۷
مصرف ۹۱ درصد بودجه وزارت صنعت و تجارت در سال مالی ۱۳۹۹

یکشنبه ۵دلو ۱۳۹۹

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت وتجارت که در برنامۀ حسابدهی دولت به ملت در مرکز رسانه های حکومت اشتراک کرده بود گفت که وزارت صنعت و تجارت در سال مالی ۱۳۹۹- ۹۱ فیصد از کل بودجه انکشافی وعادی خود را در بخش های ساخت تعمیر ریاست های ولایتی، زیربنای پارک های صنعتی و مطالعات امکان سنجی احداث پارک های صنعتی جدید به مصرف رسانیده است.

آقای غوریانی همچنین افزود که وزارت صنعت و تجارت از شروع سال مالی بیش از ۳۰۰ درخواستی برای استفاده از تعرفه ترجیحی مواصلت وزریده که به تعداد ۳۴۳ پایه ماشین و بمقدار بیش از یک میلیون متریک تن مواد خام برای تعرفه ترجیحی اجرا گردیده است.

همچنین در جریان این سال مالی ۵۶ نمره زمین در پنج پارک صنعتی در ولایات مختلف توزیع و برنامۀ تولیدات ملی در جریان شیوع کوید۱۹ بمنظور مبارزه با کرونا و جلوگیری کمبود مواد غذایی و ادویه ترتیب و در شورای عالی اقتصادی تصویب و ۲۴ هزار جریب زمین برای احداث پارک های صنعتی از وزارت شهرسازی و اراضی به این وزارت انتقال گردیده است.

آقای غوریانی گفت که وزارت صنعت وتجارت در جریان سال مالی ۱۳۹۹ در بخش های توسعه صنعت، افزایش حجم تجارت افغانستان با کشورهای منطقه، حل مشکلات سکتور خصوصی و حل مشکلات ترانزیتی و تجارتی افغانستان- پاکستان دست آوردهای خوبی داشته است.

همچنین وزارت صنعت و تجارت در جریان این سال، به هدف تقویت و افزایش دادوستند تجارتی افغانستان با کشورهای منطقه روی متن ۴۰ موافقتنامه و تفاهمنامه همکارهای دوجانبه و چندجانبه کار کرده است که متن ۲۰ تای نهایی شده و آمادۀ امضای با جانب مقابل می باشد.

نثاراحمد غوریانی در این برنامه گفت که وزارت صنعت وتجارت با وجود بحران ویروس کرونا دو نمایشگاه بزرگ تجارتی در کابل و هرات به منظور معرفی محصولات تولیدی کشور برگزار کرده و در سال آینده ۸ نمایشگاه را در کشورهای مختلف منطقه به هدف معرفی تولیدات کشور برگزار خواهند کرد.

وزارت صنعت و تجارت در سال آینده خورشیدی سهولت های لازم را به منظور جذب سرمایه گذاری ها در کشور فراهم کرده و همچنین نظر دارد، حجم صادرات افغانستان را تا ۲ میلیارد دالر افزایش دهد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۵۳
Background image

افزایش سرمایه‌گذاری درتولید بسکیت در ننگرهار

کارخانه‌ی تولیدی بسکیت وایفر و چنه‌دال، میزان سرمایه‌گذاری‌اش را افزایش داده است. این کارخانه‌ی تولیدی که در سال ۱۳۹۵ با سرمایه‌گذاری ابتدایی ۴ میلیون افغانی در ولسوالی سرخرود ولایت. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۴
Background image

تجلیل از روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت

از هشتم مارچ روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت با راه‌اندازی نمایشگاه و تقدیر از بانوان متشبث با حضور روئسا و کارمندان بانوی این وزارت در تالار عبدالمجیدخان زابلی تجلیل به عمل آمد.. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۰
Background image

تاکید وزیر صنعت و تجارت به تعقیب جدی تعهدات افغانستان به سازمان تجارت جهانی

دوازدهمین جلسه‌ی سطح تخنیکی کمیته‌ی بین‌الوزارتی سازمان تجارت جهانی و موافقت‌نامه‌ی تسهیلات تجارتی تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان نهادهای دولتی،. . .

BACK TO NEWS