دومین جلسه‌ هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین برگزار شد

reza_admin
Tue, Jan 18 2022 12:37 PM
دومین جلسه‌ هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین برگزار شد

سه‌شنبه مورخ 28جدی 1400

دومین جلسه‌ هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ی مؤلدین و صادرکنندگان قالین با حضورداشت محترم نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت برگزار شد.

در این جلسه محترم نورالدین عزیزی بیان داشتند که اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین برای حل مشکلات سکتور قالین، توسعه کار و بار ایجاد شده و هدف از راه‌اندازه انتخابات و ایجاد این اتحادیه و هیئت مدیره‌ آن، خدمت برای هموطنان و سکتورقالین کشور می‌باشد.

رهبری وزارت صنعت و تجارت اضافه نمود که ما سخت در تلاشیم تا زمینه‌ صادرنمودن قالین‌ افغانی را به کشورهای اروپای از طریق هوایی و زمینی به نرخ مناسب فراهم کنیم.

در اخیر این جلسه فیصله صورت گرفت تا یک کمیته‌ی مشترک از اعضای هیئت مدیره‌ این اتحادیه و وزارت صنعت و تجارت ایجاد و در مورد چالش‌های فراه‌راه سکتورقالین، صادرات قالین به کشورهای مختلف و واردات موادخام قالین به صورت جدی کار نمایند و همچنین فیصله شد که تمام موضوعات وابسته به قالین در سراسر کشور از مسؤلیت‌های این اتحادیه بوده و قالین‌های افغانی به هر طریق که به کشورهای همسایه ارسال ‌می‌شود، صادرات بوده و با متخلفین برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

قابل ذکر است که هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین دست‌آوردها و گزارش فعالیت‌های شان را به رهبری وزارت صنعت و تجارت ارایه کردند.

Latest news

Thu, Aug 12 2021 8:40 AM
Background image

Holding a coordination meeting to better identify and introduce domestic products

Coordination meeting to better identify and introduce products and provide the necessary facilities to support the country's production industries under the chairmanship of Mr. Sayed. . .

Thu, Aug 12 2021 8:32 AM
Background image

The 1st phase of Juma Mohammad Mohammadi Industrial Park; The most standard industrial park in the country

Mr. Sayed Mohsen Sadat, General Director of Industrial Parks and Industrial Affairs of the Ministry of Industry and Commerce, following the guidance of the MoIC leadership

BACK TO NEWS

Quick Links