دیدار تعارفی سرپرست معینیت صنعت و تجارت با رئیس هیئت مدیرۀ اتاق تجارت و سرمایه گذاری غزنی

yonus_shafaq
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۲ - ۹:۵۹
دیدار تعارفی سرپرست معینیت صنعت و تجارت با رئیس هیئت مدیرۀ اتاق تجارت و سرمایه گذاری غزنی

محترم عبدالکریم ملکیار سرپرست معینیت صنعت و تجارت با محترم عبدالمتین قلندری رئیس هیئت مدیرۀ اتاق تجارت و سرمایه گذاری غزنی به روز دوشنبه مورخ 9 سرطان سالروان دیدار نمود.

در این دیدار آقای قلندری ضمن قدردانی از توجه رهبری وزارت به طیف های مختلف سکتور خصوصی و تلاش برای رفع موانع در برابر فعالیت های تاجران و سرمایه گذاران، برخی از مشکلات و چالش های موجود در برابر متشبثین ولایت غزنی را عنوان نمود و خواهان رسیدگی به این مشکلات گردید. آقای قلندری در ادامۀ صحبت های شان گفت که با وجود مشکلات موجود، سکتور خصوصی متعهد به سرمایه گذاری بوده و عنقریب ما شاهد افتتاح بزرگترین فابریکۀ تولید باطری که برای ده ها نفر جای کار ایجاد می نماید به ارزش 10 میلیون دالر امریکایی می باشیم.

متعاقباً محترم ملکیار ضمن قدردانی از سرمایه گذاری ها در افغانستان از نقش سکتور خصوصی در آبادانی کشور یادآوری نمود و گفت که اهداف اساسی وزارت افزایش صادرات، تبدیل افغانستان از یک کشور وارد کننده به یک کشور صادر کننده و حمایت از رشد صنایع داخلی از لحاظ کمی و کیفی می باشد. وی افزود که تنها با سکتور خصوصی فعال و متعهد، نهادینه سازی نظام اقتصاد بازار و معیاری شدن صادرات افغانستان مطابق نیاز های بازارهای جهانی، امکان پذیر است.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۶:۱
Background image

اطلاعیه!  قابل توجه علاقمندان نمایشگاه انلاین! 

نمایشگاه آنلاین تحت عنوان Virtual International Rawal Expo” (Rawal) " با مدیریت وزارت صنعت و تجارت برگزار است

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۵:۴۶
Background image

افغانستان از الحاق جمهوری ازبکستان به سازمان تجارت جهانی حمایت می کند

دومین جلسه ی کمیته مذاکرات دوجانبه تجارت در اموال و خدمات کشور ازبکستان، با اشتراک نمایندگان وزارت های ذیربط و ادارات مستقل در سالون کنفرانس های وزارت صنعت و تجارت تدویر یافت. اشتراک. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۱۵:۴۴
Background image

طرح پیشنهادی ایجاد اتاق ساختمان از طرف اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی ارائه گردید

به روز دوشنبه 6 اسد سالروان جلسۀ با رهبری اتحادیۀ شرکت‌های ساختمانی در سالون کنفرانس‌های وزارت صنعت و تجارت دایر گردید. در این جلسه روی ضرورت ایجاد اتاق ساختمان و پروسۀ ایجاد آن با در. . .

BACK TO NEWS