دومین جلسه‌ هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین برگزار شد

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۳۷
دومین جلسه‌ هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین برگزار شد

سه‌شنبه مورخ 28جدی 1400

دومین جلسه‌ هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ی مؤلدین و صادرکنندگان قالین با حضورداشت محترم نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت برگزار شد.

در این جلسه محترم نورالدین عزیزی بیان داشتند که اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین برای حل مشکلات سکتور قالین، توسعه کار و بار ایجاد شده و هدف از راه‌اندازه انتخابات و ایجاد این اتحادیه و هیئت مدیره‌ آن، خدمت برای هموطنان و سکتورقالین کشور می‌باشد.

رهبری وزارت صنعت و تجارت اضافه نمود که ما سخت در تلاشیم تا زمینه‌ صادرنمودن قالین‌ افغانی را به کشورهای اروپای از طریق هوایی و زمینی به نرخ مناسب فراهم کنیم.

در اخیر این جلسه فیصله صورت گرفت تا یک کمیته‌ی مشترک از اعضای هیئت مدیره‌ این اتحادیه و وزارت صنعت و تجارت ایجاد و در مورد چالش‌های فراه‌راه سکتورقالین، صادرات قالین به کشورهای مختلف و واردات موادخام قالین به صورت جدی کار نمایند و همچنین فیصله شد که تمام موضوعات وابسته به قالین در سراسر کشور از مسؤلیت‌های این اتحادیه بوده و قالین‌های افغانی به هر طریق که به کشورهای همسایه ارسال ‌می‌شود، صادرات بوده و با متخلفین برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

قابل ذکر است که هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین دست‌آوردها و گزارش فعالیت‌های شان را به رهبری وزارت صنعت و تجارت ارایه کردند.

تازه خبرونه

پنجشنبه ۱۴۰۱/۴/۲ - ۲۲:۴۹
Background image

د صنایع او معادن خونې او د شادیانو صنعتي پارک له فابریکو څخه لیدنه

 د صنعت او سوداګرۍ وزارت معین محترم مولوی قدرت‌الله جمال د خپل سفر په ترڅ کې د بلخ ولایت د صنایع او معادن اتاق او د شادیانو صنعتي پارک له فابریکو څخه لیدنه وکړه.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۴/۲ - ۲۲:۳۷
Background image

د خلکو، صنعت کارانو او سوداګرو اړیکې د ا.ا.ا سره  قلبآ غښتلې او نژدې شوي دي

محترم مولوی قدرت‌الله جمال معین وزارت صنعت و تجارت در سفرشان به ولایت بلخ با الحاج محمدانور رحیمی رئیس اتحادیه‌ی مؤلدین و صادرکنندگان قالین در زون شمال کشور در دفتر کار اوشان ملاقات کرد. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۴/۲ - ۲۲:۲۵
Background image

د بلخ ولایت د صنعت او سوداګرۍ ریاست له کارکونکو سره ناسته

د صنعت او سوداګرۍ وزارت معین محتر م مولوي  قدرت‌الله جمال  بلخ ولایت ته د خپل سفر په لړ کې تیره ورځ یې د بلخ ولایت د صنعت او سوداګرۍ ریاست له کارکونکو سره وکتل.

BACK TO NEWS