دومین جلسه‌ هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین برگزار شد

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۳۷
دومین جلسه‌ هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین برگزار شد

سه‌شنبه مورخ 28جدی 1400

دومین جلسه‌ هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ی مؤلدین و صادرکنندگان قالین با حضورداشت محترم نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت برگزار شد.

در این جلسه محترم نورالدین عزیزی بیان داشتند که اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین برای حل مشکلات سکتور قالین، توسعه کار و بار ایجاد شده و هدف از راه‌اندازه انتخابات و ایجاد این اتحادیه و هیئت مدیره‌ آن، خدمت برای هموطنان و سکتورقالین کشور می‌باشد.

رهبری وزارت صنعت و تجارت اضافه نمود که ما سخت در تلاشیم تا زمینه‌ صادرنمودن قالین‌ افغانی را به کشورهای اروپای از طریق هوایی و زمینی به نرخ مناسب فراهم کنیم.

در اخیر این جلسه فیصله صورت گرفت تا یک کمیته‌ی مشترک از اعضای هیئت مدیره‌ این اتحادیه و وزارت صنعت و تجارت ایجاد و در مورد چالش‌های فراه‌راه سکتورقالین، صادرات قالین به کشورهای مختلف و واردات موادخام قالین به صورت جدی کار نمایند و همچنین فیصله شد که تمام موضوعات وابسته به قالین در سراسر کشور از مسؤلیت‌های این اتحادیه بوده و قالین‌های افغانی به هر طریق که به کشورهای همسایه ارسال ‌می‌شود، صادرات بوده و با متخلفین برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

قابل ذکر است که هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ مؤلدین و صادرکنندگان قالین دست‌آوردها و گزارش فعالیت‌های شان را به رهبری وزارت صنعت و تجارت ارایه کردند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۵:۱۱
Background image

نمایش محصولات و تولیدات کشور در اکسپو 2022

به تعداد 6شرکت از سکتورسنگ‌های قیمتی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی 2022 اشتراک نموده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

BACK TO NEWS