برگزاری انتخابات زود هنگام اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان

reza_admin
شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۶ - ۹:۲۰
برگزاری انتخابات زود هنگام اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان

پنج‌شنبه ۲۴ سرطان ۱۴۰۰

انتخابات زود هنگام هیئت مدیرۀ اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان با حضور نثار احمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، حسینه صافی وزیر امور زنان، جلال الدین سعید مشاور مقام عالی ریاست جمهوری در امور صادرات، اعضای شورای عالی نمایندگان اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان و نمایندۀ کمیسیون مستقل انتخابات برگزار گردید.

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در مراسم برگزاری انتخابات این اتاق تاکید کرد که زنان در طول حدود دو دهه گذشته نقش اساسی در رشد تجارت، صنعت و سرمایه گذاری در کشور داشتند. وزیر صنعت و تجارت با اشاره به حمایت این وزارت از فعالیت های تجارتی، صنعتی و سرمایه گذاری بانوان تاکید کرد که تمام سهولت ها برای بانوان مهیا شده و پس از این زنان صنعتکار و تجارت پیشه نقش اساسی در نمایشگاه های داخلی و بین المللی خواهند داشت.

آقای غوریانی در بخش دیگری از سخنانش گفت که وزارت صنعت و تجارت در عرصۀ حمایت از زنان متشبث، مرکز مشوره دهی تجارتی را ایجاد نموده که در آن طرح (اتاق فکر زنان و طرح حمایت از تشبثات کوچکتر، کوچک و متوسط) نیز شامل می باشد.

این وزارت برای زنان متشبث شرایط ویژه و خاص را جهت اخذ زمین در پارک های صنعتی در نظر گرفته است. در سکتور سنگ های قیمتی، مشکلات زنان متشبث شناسایی شده و برای رفع این مشکلات با ادارۀ USAID هماهنگی صورت گرفته تا در بخش های دیزاین و پالشینگ سنگ های قیمتی از طریق این وزارت برنامه های آموزشی را برگزار نماید.

در این نشست افسانه رحیمی؛ رئیس هیئت عامل اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان از حمایت های وزارت صنعت و تجارت از فعالیت های بانوان تجارت پیشه و صنعت کار در کشور قدر دانی کرد.

همچنان پیام ویدیوی جلالتمآب محترمه بی بی گل « رولاغنی»  بانوی اول کشور نیز پخش شد که در آن از حمایت های جدی حکومت از فعالیت زنان تجارت پیشه و صنعت کار یاد کرد.

قابل ذکر است که انتخابات اضطراری هیئت مدیرۀ اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان براساس تصمیم شورای عالی نمایندگان این اتاق و پس از استعفاء ۸ تن از اعضای هیئت مدیره آن با همکاری وزارت صنعت و تجارت و کمیسیون مستقل انتخابات به منظور گزینش ۸ عضو جدید هیئت مدیره در فضای کاملاً شفاف و دموکراتیک برگزار گردید.

در انتخابات اتاق متذکره، حسینا بیژن ضعیفی، مرضیه پناهی، حسینه ایماق، صدیقه مشتاق، حمیرا کهزاد، زهرا رضایی، نیلاب سادات با اخذ بیشترین آرا موفق به راه یابی در هیئت مدیره اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان گردیدند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۵:۱۱
Background image

نمایش محصولات و تولیدات کشور در اکسپو 2022

به تعداد 6شرکت از سکتورسنگ‌های قیمتی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی 2022 اشتراک نموده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

BACK TO NEWS