تعهد رهبری موقت اتاق تولیدات زراعت و مالداری افغانستان به نهادینه‌سازی فعالیت‌های آن اتاق

yonus_shafaq
پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۵ - ۱۱:۴۴
تعهد رهبری موقت اتاق تولیدات زراعت و مالداری افغانستان به نهادینه‌سازی فعالیت‌های آن اتاق

۳/۴/۱۳۹۹
هیئت مدیرۀ موقت اتاق تولیدات زراعت و مالداری افغانستان با محترم عبدالکریم ملکیار سرپرست معینیت صنعت و تجارت ملاقات و روی موضوعات مربوط به اتاق و وضعیت سکتورهای زراعت و مالداری بحث و تبادل نظر نمودند. از آنجائیکه از ایجاد اتاق متذکره کمتر از یکسال می گذرد، اعضای هیئت‌مدیرۀ موقت آن اتاق خواهان همکاری و حمایت بیشتر وزارت صنعت و تجارت در زمینۀ معیاری‌سازی فعالیت‌های اتاق، آغاز پروسۀ جلب و جذب اعضاء و همچنان همکاری در زمینۀ برگزاری انتخابات برای گزینش هیئت‌مدیرۀ منتخب اتاق متذکره شدند.

به تعقیب آن سرپرست معینیت صنعت و تجارت اظهار داشت که سهم سکتورهای زراعت و مالداری در اقتصاد افغانستان غیر قابل انکار است و این سکتورها بیشترین نقش را میتواند در افزایش حجم صادرات کشور داشته باشد. ایشان اضافه کرد که ایجاد اتاق تولیدات زراعت و مالداری یکی از دستاورد های بزرگ فعالین این سکتورها می‌باشد و باید هیئت‌مدیرۀ موقت تلاش نماید تا هرچه زودتر زمینه را برای گزینش هیئت‌مدیرۀ منتخب اتاق متذکره فراهم نماید.

در اخیر اعضای هیئت‌مدیرۀ موقت ضمن قدردانی از همکاری‌های مداوم وزارت صنعت و تجارت تعهد سپردند که کار نهادینه‌سازی فعالیت‌های اتاق را تسریع بخشیده و در جریان چند ماه آینده شاهد تغییرات اساسی در ساختار تشکیلات، فعالیت‌ها و دستاورد‌های آن اتاق خواهید بود.

لازم به ذکر است که به اساس انتخابات درونی بین اعضای هیئت مدیرۀ موقت آن اتاق که اخیراً صورت گرفت، محترم خان‌محمد‌فروتن سِمت ریاست هیئت مدیرۀ موقت اتاق تولیدات زراعت و مالداری را با اکثریت آراء به دست آورد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۲ - ۱۲:۴۱
Background image

ملاقات سرپرست معینیت صنعت و تجارت با نماینده های شرکت های کوکاکولا و عزیز حکیم‌زی

در این دیدار شرکت های متذکره از افزایش یکباره‌گی تعرفه بالای مواد خام عصارۀ میوه که برای تولید جوس از آن استفاده می‌گردد، ابراز نگرانی نمودند. به باور آن‌ها با چنین وضعیتی سرمایه گذاری. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۲:۱۷
Background image

جلسۀ مشترک حکومت و سکتور خصوصی به‌منظور بهبود وضعیت تجارت بین افغانستان و پاکستان برگزار گردید.

به روز سه شنبه، مورخ 17 سرطان سالروان، جلسۀ غیر حضوری کمیتۀ نظارت و کمیته های تطبیق کنندۀ (میکانیزم تخلیه و بارگیری کالاهای تجارتی و ترانزیتی در تورخم، بولدک و غلام‌خان) با اشتراک. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۳۳
Background image

جلسه هیئت رهبری وزارت صنعت و تجارت برگزار شد؛

جلسه نوبتی هیئت رهبری وزارت صنعت و تجارت تحت ریاست محترم عبدالکریم ملک‌یار سرپرست معینیت صنعت و تجارت، با اشتراک روئسای عمومی، روئسا، مشاورین و آمرین دایر گردید.

BACK TO NEWS