آمادگی پیرامون اشتراک سکتورخصوصی افغانستان در نمایشگاه ترکمنستان

anwar_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۹:۳۲
آمادگی پیرامون اشتراک سکتورخصوصی افغانستان در نمایشگاه ترکمنستان

شنبه ۲۹ رجب المرجب ۱۴۴۵ / ۲۱ دلو ۱۴۰۲

جلسه که تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت دایر گردید، پیرامون اشتراک اعضای سکتورخصوصی افغانستان در نمایشگاه کشور جمهوری ترکمنستان بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت.

 محترم الحاج عزیزی با تأکید به توازون بیلانس تجارتی و پیداکردن بازارهای جدید به کالاهای صادراتی کشور، سکتورخصوصی را ستون فقرات افغانستان دانسته، گفت: مردم افغانستان ظرفیت و توانایی زیادی در عرصه تجارت دارد و تلاش گردد که با طر‌ح برنامه‌های موثر در این نمایشگاه اشتراک نمایم و جمهوری ترکمنستان هم علاقه‌مند کالاهای صادراتی افغانستان می‌باشد.

در این نشست اشتراک‌کنندگان که به شکل حضوری و آنلاین حضور داشتند؛ در رابطه به نمایشگاه کشور جمهوری ترکمنستان پیشنهادات و دیدگاه شان شریک نموده، علاقه‌مندی شان اظهار داشتند.

در اخیر این نشست جهت آمادگی بیشتر برای اشتراک افغانستان در نمایشگاه جمهوری ترکمنستان؛ کمیته تخنیکی مشترک از سکتورهای مختلف تولیدی کشور تشکیل گردید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۸:۵۲
Background image

ملاقات سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا. افغانستان با هیئت جمهوری اسلامی ایران

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا. افغانستان با محترم ابوالفضل چمندی، معاون هماهنگی اموراقتصادی ولایت خراسان رضوی و هیئت

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۲:۲۸
Background image

پیرامون قیمت‌گذاری سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی بحث صورت گرفت

جلسه که تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان وزارت‌های محترم مالیه، معادن و پترولیم و زراعت، آبیاری و مالداری دایر گردیده بود، در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۰:۵۶
Background image

ملاقات معین امور صنعت و تجارت با مسئولین اتحادیه دوایی داکتران

محترم مولوی قدرت‌الله جمال، معین امور صنعت و تجارت این وزارت با محترم دوکتور الکوزی و اعضای اتحادیه دوایی داکتران ملاقات نمود.

BACK TO NEWS