دیدار وزیر صنعت وتجارت با سفیر و نماینده ی فوق العاده ی افغانستان در جمهوری هندوستان

reza_admin
شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۸:۲۰
دیدار وزیر صنعت وتجارت با سفیر و نماینده ی فوق العاده ی افغانستان در جمهوری هندوستان

پنج‌شنبه ۲۰ جوزا ۱۴۰۰

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم فرید ماموندزی سفیر و نماینده ی فوق العاده ی جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی جدید هندوستان در دفتر کارش دیدار و روی فرصت های گسترش روابط تجارتی افغانستان- هندوستان و سرمایه گذاری تاجران افغان-هند در سکتورهای مختلف در دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

فرید ماموندزی سفیر و نماینده ی فوق العاده ی جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی جدید گفت که فرصت های فراوانی فرا راه سرمایه گذاران افغان در هند و همچنین فرا راه سرمایه گذاران هندوستانی به سرمایه گذاری در افغانستان وجود دارد.

آقای ماموندزی همچنین افزود که سفارت افغانستان در هندوستان تلاش می کند تا سرمایه گذاران هندوستانی را به سرمایه گذاری در سکتورهای مختلف در افغانستان تشویق نمایند ودر این راستا همکاری وزارت صنعت و تجارت کلیدی است.

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت ضمن استقبال از تلاش های سفارت و نمایندگی فوق العاده ی جمهوری اسلامی افغانستان در هندوستان در راستای تشویق سرمایه گذاری هندوستان به سرمایه گذاری در افغانستان گفت که این وزارت آماده ی هر نوع همکاری با سفارت کشور در هند می باشد.

آقای غوریانی همچنین افزود که وزارت صنعت و تجارت معلومات مکمل را در مورد فرصت های سرمایه گذاری در افغانستان تهیه کرده و یک نسخه ی آنرا به هدف ارایه به سرمایه گذاران هندوستانی و آشنایی آنان با فرصت ها و تسهیلات سرمایه گذاری در افغانستان در اختیار سفارت کشور در دهلی جدید قرار می دهد.

جمهوری هندوستان در آسیایی جنوبی یکی از شرکای مهم اقتصادی- تجارتی افغانستان در منطقه به شمار می رود و این روابط تجارتی و سرمایه گذاری مشترک تاجران افغان- هند به سرمایه گذاری در سکتورهای مختلف از جایگاه ویژه برای وزارت صنعت و تجارت برخوردار می باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۶ - ۸:۴۱
Background image

نهایی شدن مکانیزم مشترک رسیدگی به وضعیت موجود بنادر، تجارت و بازار

مکانیزم مشترک رسیدگی به وضعیت موجود بنادر، تجارت و بازار با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، معین گمرکات وزارت مالیه و نمایندگان فدراسیون اتاق های افغانستان، اتاق های سکتوری

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۶ - ۸:۳۶
Background image

بازدید کمیسیون منع احتکار و گران‌فروشی از بازارهای ولایت‌های ننگرهار، لوگر و پکتیا

کمیسیون منع احتکار و گران‌فروشی وزارت صنعت و تجارت به منظور بررسی وضعیت بازار و جلوگیری از احتکار و گران‌فروشی از بازارهای فروش مواد‌غذایی در ولایت‌های ننگرهار, لوگر و پکتیا بازدید. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۴ - ۱۱:۱۸
Background image

فراخوان مشارکت دولتداری باز در باره جمع آوری موضوعات پیشنهادی اقشار مختلف جامعه جهت شمولیت در برنامه عمل ملی-3

پروسه تدوین برنامه عمل ملی -3 مشارکت دولتداری باز جمهوری اسلامی افغانستان عنقریب آغاز می گردد.

BACK TO NEWS