رای اعتماد خانه ملت به محترم نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت

yonus_shafaq
شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۹:۴۱
رای اعتماد خانه ملت به محترم نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت
محترم نثاراحمد غوریانی با کسب رای از ۲۱۳ رای از سوی نمایندگان مردم در پارلمان کشور به حیث وزیر صنعت و تجارت انتخاب گردید.
آقای غوریانی یکی از صنعت کاران و تاجران سرشناس ملی و نماینده مردم با عزت هرات در پارلمان کشور در دور شانزدهم بود.
آقای غوریانی ازسوی جلالتمآب محترم محمداشرف غنی رییس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان و جلالتمآب داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان به حیث نامزد وزیر و سرپرست وزارت صنعت و تجارت گماشته شد.
سرپرست وزارت صنعت وتجارت از سوی محترم امرالله صالح معاون نخست ریاست جمهوری و با حضور داشت نمایندگان سکتور خصوصی به تاریخ ۲۵ سنبله ۱۳۹۹ به کارمندان این وزارت معرفی و به کارش آغاز کرد.
آقای غوریانی بعد از معرفی اش به حیث نامزد وزیر وسرپرست وزارت صنعت و تجارت برنامه کاری اش را در سه عرصه توسعۀ تجارت و رشد صادرات، رشد و توسعۀ صنعت و جذب سرمایگذاری به هدف توسعه اقتصادی و رفاه مردم تهیه و ترتیب کرد.
اینک با رای اعتماد مجلس نمایندگان به محترم نثاراحمد غوریانی، وی متعهد به عملی سازی برنامه هایش در هماهنگی با مجلس نمایندگان و نهادهای دولتی می باشد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۳ - ۱۶:۵۲
Background image

آمادگی برای برگزاری هشتمین نشست موافقتنامه ترانزیت و تجارت افغانستان- پاکستان ( اپتیکا)

جلسۀ آمادگی و هماهنگی وزارت خانه های سکتوری و سکتور خصوصی کشور برای برگزاری هشتمین نشست کمیتۀ هماهنگی موافقتنامه ترانزیت و تجارت افغانستان- پاکستان (اپتیکا) در سالون کنفرانس های وزارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۲۰:۰
Background image

نخستین محموله‌ی کالاهای تجارتی ایران از طریق خط‌آهن وارد کشور شد

برای نخستین بار یک محموله‌ی وارداتی کالاهای تجارتی جمهوری اسلامی ایران از طریق خط‌آهن هرات – خواف وارد شهر هرات شده است که این محموله در حدود 400تُن سمنت را شامل می‌شود.

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۱۹:۵۶
Background image

اوزبیکستان روابط تجارتی - ترانزیتی و همکاری‌های اقتصادی‌اش را با افغانستان گسترش می‌دهد

نشست آنلاینی که میان وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان، وزارت سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی جمهوری اوزبیکستان، سفارت‌ خانه‌های دوکشور و نمایندگان از سکتورخصوصی هر دوجانب برگزار. . .

BACK TO NEWS