روابط قلبی مردم، صنعت‌کاران و تاجران با ا.ا. افغانستان بیشتر شده است

reza_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۴/۲ - ۲۲:۳۷
روابط قلبی مردم، صنعت‌کاران و تاجران با ا.ا. افغانستان بیشتر شده است

پنج‌شنبه مورخ 2سرطان 1401

محترم مولوی قدرت‌الله جمال معین وزارت صنعت و تجارت در سفرشان به ولایت بلخ با الحاج محمدانور رحیمی رئیس اتحادیه‌ی مؤلدین و صادرکنندگان قالین در زون شمال کشور در دفتر کار اوشان ملاقات کرد.

در این ملاقات محترم ملا نیازمحمد واثق مشاور معینیت امور صنعت و تجارت، محترم مطیع‌الله امید رئیس استراتژی، پالیسی و پلان، محترم امیرمحمد متقی رئیس صنعت و تجارت ولایت بلخ و تولیدکنندگان و تاجران قالین حضور داشتند.

در نخست رئیس این اتحادیه ضمن خوش‌آمدید به معین امور صنعت و تجارت، بیان داشت که در این اواخر صادرات قالین 90درصد افزایش و 25درصد عواید ما رشد نموده است.

در ادامه محترم عبدالحی حامدی یک تن از تولیدکنندگان قالین در سمت شمال گفت که با تأمین امنیت و ارایه خدمات؛ روابط قلبی مردم، صنعت‌کاران و تاجران با ا.ا. افغانستان بیشتر شده است. وی با حمایت از ا.ا. افغانستان به خصوص وزارت صنعت و تجارت از معین این وزارت خواست که در قسمت صادرات قالین توجه شود.

معین امور صنعت و تجارت ضمن بیان این که قالین کشور افتخار افغانستان است، گفت که ما در چند موردمشخص روی بازاریابی جهانی توجه داریم که قالین یکی از مهم‌ترین آنهاست.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۰ - ۱۴:۴۳
Background image

روند صادرات ادامه دارد

قرار است به مقدار 18تُن مغز جلغوزه از راه زمینی به ایتالیا صادر شود.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۲۹ - ۱۶:۳۹
Background image

امارت اسلامی افعانستان از یک، یک افغانی مالیه، مالیه دهندگان حفاظت می‌کند

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت در نشست که تحت عنوان حمایت از پیشه وران و دوکانداران، یک قدم بسوی اقتصاد با ثبات و خود کفایی اشتراک نموده

دوشنبه ۱۴۰۱/۶/۲۸ - ۸:۵۱
Background image

دیدار سرپرست وزارت صنعت و تجارت با صنعت‌کاران و تاجران پکتیا

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با صنعت‌کاران و تاجران ولایت محترم پکتیا در تالارمقام این وزارت دیدار نمود.

BACK TO NEWS