الحاج عزیزی: کسانی که در افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ در حدود 50درصد مفاد می‌کنند

reza_admin
شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۱۶:۵۴
الحاج عزیزی: کسانی که در افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ در حدود 50درصد مفاد می‌کنند

شبنه مورخ 25جمادی‌الاول 1445 / 18قوس 1402

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا. افغانستان با هیئت از سرمایه‌گذاران و تاجران جمهوری ترکیه تحت ریاست محترم شیخ عمر، رئیس علمای آنادولو آن کشور در دفتر کاری شان دیدار کرد.

در این دیدار که سرمایه‌گذاران و تاجران ترکیه از بخش‌های مختلف حضور داشتند، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، گفت: "مفاد سرمایه‌گذاری در افغانستان حدود 50درصد ارزیابی می‌شود و شفافیت بوجود آمده، کاغذپرانی از بین رفته و تمام ادارات باهم در تماس و منسجم می‌باشد."

آقای عزیزی در ادامه صحبت‌های شان اظهار داشت: اکنون پرؤسه سرمایه‌گذاری در افغانستان کوتاه شده و ا.ا در قسمت جلب و جذب سرمایه‌گذاری برنامه‌های دارد و از سرمایه‌گذاران مخلص حمایت و استقبال می‌کند. وی پیشنهاد نمود که خانه تجارت ترکیه در افغانستان ایجاد گردد.

در ادامه محترم شیخ عمر گفت: در ترکیه یک مجموع تجاری ایجاد و تاجران و سرمایه‌گذاران را در آن شامل تا از این طریق برای آنها سهولت بدست آید. وی آمادگی شان را در بخش‌های مختلف اعلام داشته و خواستار رهنمایی گردیدند.

در اخیر محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا. افغانستان بیان داشت که همان مرکز را برای سهولت بیشتر در کابل هم ایجاد نمایند و رهنمایی نمودند که هرکس می‌تواند در بخش مربوطه‌اش کار و سرمایه‌گذاری نماید.

قابل ذکر است که در جریان این دیدار به پرسش‌های اشتراک‌کنندگان پاسخ ارایه و رهنمایی لازم صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۸:۵۲
Background image

ملاقات سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا. افغانستان با هیئت جمهوری اسلامی ایران

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا. افغانستان با محترم ابوالفضل چمندی، معاون هماهنگی اموراقتصادی ولایت خراسان رضوی و هیئت

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۲:۲۸
Background image

پیرامون قیمت‌گذاری سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی بحث صورت گرفت

جلسه که تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان وزارت‌های محترم مالیه، معادن و پترولیم و زراعت، آبیاری و مالداری دایر گردیده بود، در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۰:۵۶
Background image

ملاقات معین امور صنعت و تجارت با مسئولین اتحادیه دوایی داکتران

محترم مولوی قدرت‌الله جمال، معین امور صنعت و تجارت این وزارت با محترم دوکتور الکوزی و اعضای اتحادیه دوایی داکتران ملاقات نمود.

BACK TO NEWS