انتقال پول از طریق حواله‌ی ارزی و تسهیل در روند خریداری مواداولیه

reza_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۷ - ۱۱:۴۰
انتقال پول از طریق حواله‌ی ارزی  و تسهیل در روند خریداری مواداولیه

مطابق فیصله  کابینه‌ی ا.ا.ا به تعقیب جلسه‌ای که در د افغانستان بانک دایر گردیده بود؛ جلسه‌ای تحت ریاست محترم عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرای امارت اسلامی افغانستان با اشتراک وزرای صنعت و تجارت، اقتصاد، رئیس و معاون د افغانستان بانک، معینان وزارت مالیه، نماینده های سکتور خصوصی و مسئولین مربوطه به منظور انتقال پول از طریق (TT)  و سهولت‌های تورید اجناس مهم در افغانستان در خیبر هال وزارت مالیه دایر گردید.

رئیس د افغانستان بانک طرح و لیست ابتدایی مواد اولیه و طبی مورد نیاز را ارایه و خاطر نشان کرد که سهولت‌های لازم مهیا گردد.

در این جلسه فیصله شد تا این لیست با سکتور خصوصی مخصوصاً اتاق صنایع و معادن افغانستان شریک و علاوه بر آماده‌کردن موادخام فابریکه‌های داخلی، مواد لازمه‌ی ابتدایی نیز در این لیست اضافه شود تا مشکل کم‌بود موادخوراکی و طبی در کشور رفع گردیده و از بلند رفتن قیمت‌ها جلوگیری صورت گیرد و هم‌چنان فیصله شد که د افغانستان بانک و ادارات ذیدخل تلاش نمایند تا مشکلات بانک‌ها به تدریج مرفوع و از فابریکات داخلی حمایت و تقویت و قیمت مواداولیه کنترول شود.

در ادامه با استماع یک سلسله مشکلات و چالش‌ها در مورد بندرحیرتان، مشکلات تمدید ویزه ی کارگران ماهر خارجی،  مسئولین وزارت مالیه تعهد کردند تا مشکلات متذکره را به طور عاجل حل نموده و برای تمدید ویزه‌ی کارگران تخنیکی خارجی از طریق وزارت امور خارجه و فراهم آوری تسهیلات برای افزایش صادرات افغانستان تدابیر و سهولت‌های لازم اتخاذ گردد.

در اخیر محترم عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرای ا.ا.ا به نمایندگان سکتورخصوصی، تجار و مالکان فابریکه‌ها اطمینان سپرد که به همه مشکلات آنها رسیدگی می‌شود و برای حل‌ مشکلات تدابیر لازم گرفته شده است. وی اضافه کرد که بخاطر چرخش امور اقتصادی کشور و ایجاد فُرصت‌های کاری بهتر با کشورهای مربوطه گفت‌وگو جریان دارد تا پروژه‌های بزرگ بین‌الدولتی (تاپی و کاسا 1000) آغاز شود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

دوشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۶ - ۱۶:۲۸
Background image

جلسه پیرامون ۳۶جریب زمین مربوط پارک‌های صنعتی وزارت صنعت و تجارت  که قبلا در تصرف ریاست محترم ساختمانی بنایی قرار داشت

 جلسه پیرامون 36جریب زمین ساختمانی بنایی واقع ساحه‌ی توسعوی پلان تفصیلی منظورشده‌ی پارک صنعتی پلچرخی با حضورداشت محترم عبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی وزارت صنعت و تجارت

BACK TO NEWS