برگزاری جشنواره‌ی صنعتی، فرهنگی و غذاهای ملی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای

reza_admin
یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۸:۲۱
برگزاری جشنواره‌ی صنعتی، فرهنگی و غذاهای ملی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای

شنبه 26 سرطان 1400

جشنواره‌ی صنعتی، فرهنگی و غذاهای ملی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به ابتکار وزارت امورخارجه‌ی تاجیکستان و کمیته‌ی رشدسیاحت این کشور با نمایش صنایع‌دستی و غذاهای محلی کشورهای افغانستان، تاجیکستان، هندوستان، اوزبیکستان، پاکستان و فلسطین در شهر دوشنبه جمهوری تاجیکستان برگزار شد.

در این جشنواره، صنایع‌دستی زنان و هنرنقاشی افغانستان با همکاری دفتر اتشه تجارتی وزارت صنعت و تجارت و مقام سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در آن کشور به نمایش گذاشته شده است. خوشبختانه صنایع‌دستی زنان و هنرنقاشی افغانستان در این جشنواره با استقبال  بازدیدکنندگان قرار گرفته و بیشترین فروش را داشته است.

درین جشنواره‌ی، سفیر افغانستان مقیم دوشنبه، سفیران و دیپلومات‌های کشورهای ناظر و اعضای سازمان شانگهای، فرهنگیان، رسانه‌های محلی و بین‌المللی اشتراک نموده و جمع از مردم این کشورها از آنچه فرهنگ، عنعنات، صنایع‌دستی و غذا‌های لذیذ محلی کشورها بشمول افغانستان بود، نیز استفاده نمودند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۶ - ۸:۴۱
Background image

نهایی شدن مکانیزم مشترک رسیدگی به وضعیت موجود بنادر، تجارت و بازار

مکانیزم مشترک رسیدگی به وضعیت موجود بنادر، تجارت و بازار با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت، معین گمرکات وزارت مالیه و نمایندگان فدراسیون اتاق های افغانستان، اتاق های سکتوری

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۶ - ۸:۳۶
Background image

بازدید کمیسیون منع احتکار و گران‌فروشی از بازارهای ولایت‌های ننگرهار، لوگر و پکتیا

کمیسیون منع احتکار و گران‌فروشی وزارت صنعت و تجارت به منظور بررسی وضعیت بازار و جلوگیری از احتکار و گران‌فروشی از بازارهای فروش مواد‌غذایی در ولایت‌های ننگرهار, لوگر و پکتیا بازدید. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۴ - ۱۱:۱۸
Background image

فراخوان مشارکت دولتداری باز در باره جمع آوری موضوعات پیشنهادی اقشار مختلف جامعه جهت شمولیت در برنامه عمل ملی-3

پروسه تدوین برنامه عمل ملی -3 مشارکت دولتداری باز جمهوری اسلامی افغانستان عنقریب آغاز می گردد.

BACK TO NEWS