جلسه تقویت هماهنگی و رسیدگی به مشکلات و چالش‌های صنعت‌کاران برگزار گردید

reza_admin
یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۹ - ۱۷:۵
جلسه تقویت هماهنگی و رسیدگی به مشکلات و چالش‌های صنعت‌کاران برگزار گردید

یک‌شنبه مورخ 26جمادی‌الاول 1445 / 19قوس 1402

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت با محترم شیرباز کمین‌زاده، رئیس اتاق صنایع و معادن افغانستان، محترم سخی‌احمدی پیمان و روئسای سکتورهای تولیدی و صنعتی کشور در تالارعمومی این وزارت دیدار نمود.

در این دیدار محترم کمین‌زاده به نمایندگی از صنعت‌کاران کشور مشکلات و چالش‌های آنها را در بخش‌های جوازهای متعدد، مالیه صفایی، نحوه حصول مالیات استخباراتی و بررسی هیئت تعدادی از ادارات از فابریکه‌ها بدون هماهنگی وزارت صنعت و تجارت بیان کرد.

همچنین در این دیدار روئسای تعدادی از سکتورها، چالش‌های شان را در رابطه به صدورویزه قزاقستان برای اعضای سکتورسنگ، اشتراک شرکت‌های لوژیستکی در قراردادهای سکتورچاپ و بعد از دریافت قرارداد از سوی شرکت‌های متذکره، تهیه مواد موردنیاز از خارج کشور و فابریکه‌های که به شکل غیررسمی در بخش سکتور موادشوینده فعالیت در میان گذاشتند.

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت بعد از استماع مشکلات و چالش‌های صنعت‌کاران از صحبت‌های آنها استقبال نموده، گفت: در هماهنگی با رفع مشکلات و چالش‌ها از صنعت کشور حمایت کنیم.

آقای الحاج عزیزی با تأکید به استخدام متخصص در بخش حساب‌داری در فابریکه‌ها ویا شرکت‌های حساب‌دار، ارایه موضوعات مورد بحث به شکل کتبی جهت رسیدگی و شریک‌سازی موضوع با اداره مربوطه و ارایه طرح مشترک به کابینه، اظهار داشت: بعد از آخرین دیدار ما با امیرالمومنین حفظه‌الله و شریک‌سازی مشکلات صنعت‌کاران، یک تیم در این وزارت روی طرح پرداخت مالیات کار می‌کند که از اتاق صنایع هم یک تیم تخنیکی معرفی شود تا طرح جامع در قسمت چالش‌های مالیاتی ترتیب و به مرجع مربوطه ارایه گردد.

قابل یادآوری است که محترم محمدمحسن امیری، رئیس پارک صنعتی صنایع‌سبز در این دیدار با تشکری از فعالیت‌های این وزارت، اظهار داشت: بعد از اعلام ایجاد کمیته تنظیم تسهیلات برای تاجران و صنعت‌کاران عودت‌کننده از سوی وزارت صنعت و تجارت؛ تعداد تماس‌های صنعت‌کاران بیرون از کشور دریافت معلومات در قسمت سرمایه‌گذاری افغانستان بیشتر شده است.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۸:۵۲
Background image

ملاقات سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا. افغانستان با هیئت جمهوری اسلامی ایران

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا. افغانستان با محترم ابوالفضل چمندی، معاون هماهنگی اموراقتصادی ولایت خراسان رضوی و هیئت

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۲:۲۸
Background image

پیرامون قیمت‌گذاری سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی بحث صورت گرفت

جلسه که تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان وزارت‌های محترم مالیه، معادن و پترولیم و زراعت، آبیاری و مالداری دایر گردیده بود، در رابطه به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۰:۵۶
Background image

ملاقات معین امور صنعت و تجارت با مسئولین اتحادیه دوایی داکتران

محترم مولوی قدرت‌الله جمال، معین امور صنعت و تجارت این وزارت با محترم دوکتور الکوزی و اعضای اتحادیه دوایی داکتران ملاقات نمود.

BACK TO NEWS