جلسه تخنیکی بررسی مشکلات تجارتی- ترانزیتی افغانستان- پاکستان برگزار گردید

yonus_shafaq
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۶ - ۱۶:۵
جلسه تخنیکی بررسی مشکلات تجارتی- ترانزیتی افغانستان- پاکستان برگزار گردید
سه شنبه ۶ عقرب ۱۳۹۹
جلسه مشترک تخنیکی بررسی مشکلات تجارتی- ترانزیتی افغانستان- پاکستان در وزارت تجارت پاکستان با اشتراک محترم نثاراحمد غوریانی نامزد وزیر و سرپرست وزارت صنعت وتجارت و محترم عبدالرزاق داوود وزیر تجارت و مشاور ارشد امور تجارتی نخست وزیر پاکستان به منظور بررسی مشکلات تجارتی- ترانزیتی میان دو کشور برگزار گردید.
دراین جلسه محترم خان جان الکوزی معاون فدراسیون اتاق های افغانستان، محترم محمدیونس مومند معاون اتاق تجارت وسرمایه گذاری افغانستان و سایر نمایندگان سکتور خصوصی کشور به عنوان اعضای تیم تخنیکی تجاران کشور نیز حضور داشتند.
محترم نثاراحمد غوریانی نامزد وزیر وسرپرست وزارت صنعت وتجارت با تاکید برحل تمامی مشکلات تجارتی- ترانزیتی افغانستان با پاکستان گفت که در این جلسه روی ۲۱ مورد مشکلاتی که تجار افغان در کشور پاکستان با آن رو به رو می باشند، بحث صورت گرفته که بخش عمده آن نیز حل گردیده است.
آقای غوریانی همچنین افزود در جلسه متذکره برخی تجار افغانستان که اموال شان از شش ماه بدین سو در بنادر کشور پاکستان با مشکل رو به رو شده بود، حل گردیده و در هفته های آینده روند انتقال آن به افغانستان غاز خواهد شد.
در ختم جلسه، طرفین آینده تجارت و ترانزیت میان دو کشور را امیدوار کننده توصیف کرده و فیصله کردند در زمینه های مختلف کاری و حل مشکلات تجارتی- ترانزیتی افغانستان- پاکستان همکاری های نزدیک و دوامداری داشته باشند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۳ - ۱۶:۵۲
Background image

آمادگی برای برگزاری هشتمین نشست موافقتنامه ترانزیت و تجارت افغانستان- پاکستان ( اپتیکا)

جلسۀ آمادگی و هماهنگی وزارت خانه های سکتوری و سکتور خصوصی کشور برای برگزاری هشتمین نشست کمیتۀ هماهنگی موافقتنامه ترانزیت و تجارت افغانستان- پاکستان (اپتیکا) در سالون کنفرانس های وزارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۲۰:۰
Background image

نخستین محموله‌ی کالاهای تجارتی ایران از طریق خط‌آهن وارد کشور شد

برای نخستین بار یک محموله‌ی وارداتی کالاهای تجارتی جمهوری اسلامی ایران از طریق خط‌آهن هرات – خواف وارد شهر هرات شده است که این محموله در حدود 400تُن سمنت را شامل می‌شود.

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۱۹:۵۶
Background image

اوزبیکستان روابط تجارتی - ترانزیتی و همکاری‌های اقتصادی‌اش را با افغانستان گسترش می‌دهد

نشست آنلاینی که میان وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان، وزارت سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی جمهوری اوزبیکستان، سفارت‌ خانه‌های دوکشور و نمایندگان از سکتورخصوصی هر دوجانب برگزار. . .

BACK TO NEWS