ملاقات سرپرست وزارت صنعت و تجارت با سفیر جمهوری اسلامی پاکستان مقیم کابل

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۷/۱۳ - ۸:۵۰
ملاقات سرپرست وزارت صنعت و تجارت با سفیر جمهوری اسلامی پاکستان مقیم کابل

شنبه ۱۰ میزان ۱۴۰۰ مطابق به ۲۵ صفر ۱۴۴۳

محترم نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی افغانستان با محترم منصور احمد خان سفیر کبیر جمهوری اسلامی پاکستان به روز پنجشنبه در دفتر کارشان دیدار نمود. در این دیدار روی موضوعات مختلف مربوط به تجارت و ترانزیت بین دو کشور و مشکلات موجود فرا راه توسعه و تحکیم روابط اقتصادی، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

سفیر جمهوری اسلامی پاکستان، انتخاب الحاج نور الدین عزیزی را به حیث سرپرست وزارت صنعت و تجارت تبریک گفته و برایشان آرزوی موفقیت در امور محوله نمود. آقای سفیر علاوه نمود که افغانستان و پاکستان دارای روابط دیرینۀ دینی، تاریخی و فرهنگی مشترک بوده و در طول تاریخ مردمان دو کشور در کنار هم در فضای کاملاً برادری زندگی نموده اند.

متعاقباً محترم عزیزی، تشریف آوری آقای سفیر را به وزارت صنعت و تجارت خیر مقدم گفته و اظهار داشت که توسعه و گسترش روابط تجارتی و ترانزیتی بین افغانستان و جهان مخصوصاً کشور های همسایه در اولویت این وزارت قرار دارد.

سرپرست وزارت صنعت و تجارت در ادامه افزود که در حال حاضر یک سلسله مشکلات و چالش های تجارتی بین افغانستان و پاکستان وجود دارد که مانع افزایش حجم تجارت بین دو کشور گردیده و توقع برده می شود تا برای رفع آنها اقدامات لازم از طرف جمهوری اسلامی پاکستان روی دست گرفته شود.

در این دیدار، سفیر جمهوری اسلامی پاکستان ابراز امیدواری نمود که برای رفع اساسی و بنیادی مشکلات تخنیکی عنقریب دور نهم مذاکرات اپتیکا آغاز گردد تا سطح تجارت بین دو کشور افزایش یابد و اضافه نمود که الی رفع بنیادی این چالش ها، پاکستان آماده است تا سهولت های لازم را به منظور رفع مشکلات موجود روی دست گیرد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

دوشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۶ - ۱۶:۲۸
Background image

جلسه پیرامون ۳۶جریب زمین مربوط پارک‌های صنعتی وزارت صنعت و تجارت  که قبلا در تصرف ریاست محترم ساختمانی بنایی قرار داشت

 جلسه پیرامون 36جریب زمین ساختمانی بنایی واقع ساحه‌ی توسعوی پلان تفصیلی منظورشده‌ی پارک صنعتی پلچرخی با حضورداشت محترم عبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی وزارت صنعت و تجارت

BACK TO NEWS