آغاز به فعالیت نخستین کارخانه تولیدی ظروف پلاسکو در ولایت لغمان

yonus_shafaq
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۵ - ۱۸:۳۲
آغاز به فعالیت نخستین کارخانه تولیدی ظروف پلاسکو در ولایت لغمان
سه شنبه ۵ حوت ۱۳۹۹
نخستین کارخانه تولیدی ظروف پلاسکو در ولایت لغمان با هزینه ی یک میلیون افغانی آغاز به فعالیت کرد. این کار خانه که با ماشین آلات معیاری مجهز می باشد، زمینه ی کار را برای باشنده گان این ولایت فراهم نموده است.
این کار خانه بر گسترۀ ۶۰۰ مترمربع زمین در شهر مهترلام فعالیت می نماید، و انواع و اقسام ظروف پلاسکو را تولید می نماید.
این کار خانه در ۲۴ ساعت از ۵۰ کیلو گرام مواد خام پلاسکو بیشتر از ۱۲۰۰ عدد انواع و اقسام ظروف پلاسکو را تولید می نمایدومواد خام مورد نیازش را از بیرون کشور وارد مینماید.
این کار خانه محصولات تولیدی اش را به ولایت های کندهار، ننگرهار،هلمند و فراه عرضه می دارد. این در حالیست که وزارت صنعت و تجارت با سعی و تلاش برای رشد اقتصاد کشور و حمایت از صنعت و تجارت همواره تلاش کرده است تا کشور را به سوی خود کفایی سوق دهد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۵۳
Background image

افزایش سرمایه‌گذاری درتولید بسکیت در ننگرهار

کارخانه‌ی تولیدی بسکیت وایفر و چنه‌دال، میزان سرمایه‌گذاری‌اش را افزایش داده است. این کارخانه‌ی تولیدی که در سال ۱۳۹۵ با سرمایه‌گذاری ابتدایی ۴ میلیون افغانی در ولسوالی سرخرود ولایت. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۴
Background image

تجلیل از روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت

از هشتم مارچ روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت با راه‌اندازی نمایشگاه و تقدیر از بانوان متشبث با حضور روئسا و کارمندان بانوی این وزارت در تالار عبدالمجیدخان زابلی تجلیل به عمل آمد.. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۰
Background image

تاکید وزیر صنعت و تجارت به تعقیب جدی تعهدات افغانستان به سازمان تجارت جهانی

دوازدهمین جلسه‌ی سطح تخنیکی کمیته‌ی بین‌الوزارتی سازمان تجارت جهانی و موافقت‌نامه‌ی تسهیلات تجارتی تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان نهادهای دولتی،. . .

BACK TO NEWS