امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری علمی – تخنیکی میان وزارت صنعت و تجارت و مرکزمطالعات توسعه‌ی افغانستان

reza_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۱۶:۳
امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری علمی – تخنیکی میان وزارت صنعت و تجارت و مرکزمطالعات توسعه‌ی افغانستان

سه‌شنبه ۱۲ اسد ۱۴۰۰

تفاهم‌نامه‌ی همکاری علمی – تخنیکی میان وزارت صنعت و تجارت و مرکزمطالعات توسعه‌ی افغانستان توسط نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت و دکتورفردین هاشمی رئیس مرکزمطالعات توسعه‌ی افغانستان به امضا رسید.

نثاراحمد غوریانی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت که مرکزمطالعات توسعه‌ی افغانستان در راستای همکاری‌های علمی – تخنیکی، سازمان تجارت جهانی، برنامه‌ی دوم ملی صلح و انکشاف افغانستان، اهداف توسعه‌ی پایدار، انجام پروژه‌های تحقیقی، تدویر سیمینارها و ورکشاپ‌های آموزشی در خصوص تحقق اهداف مورد تأیید دولت ج.ا.ا  با این وزارت همکاری‌ها را آغاز می‌کند.

آقای غوریانی افزود که برمبنای این تفاهم‌نامه، همکاری‌ها میان این وزارت و مرکزمطالعات توسعه‌ی افغانستان در راستای اسناد و کنوانسیون‌‌های مرتبط با رشد و همکاری‌های اقتصادی و تجارتی در سطح منطقه و جهان را دربر می‌گیرد.

در این مراسم دکتور فردین هاشمی گفت که هدف اساسی بومی‌سازی تحقیقات علمی – تخنیکی در مورد توسعه‌ی اقتصادی، توسعه‌ی صنعتی، رشد تجارت – ترانزیت و جایگاه‌ی افغانستان در توسعه‌ی اقتصادی منطقه‌ای می‌باشد.

آقای هاشمی افزود که برمنبای این تفاهم‌نامه، وزارت صنعت و تجارت و این مرکز همکاری را در راستای تحقیقات علمی و تخنیکی در زمینه‌های توسعه‌ی اقتصادی، صنعتی، تجارتی – ترانزیتی و آموزش‌های برندسازی، بازاریابی و آموزش‌های کاربردی آغاز می‌کند.

وزارت صنعت و تجارت به منظور انجام تحقیقات علمی – تخنیکی و کاربردی تفاهم‌نامه‌های مختلف علمی – کاربردی و تخنیکی را با نهادهای مختلف علمی و تحقیقاتی و دانشگاه‌های کشور به امضا رسانده است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۵:۱۱
Background image

نمایش محصولات و تولیدات کشور در اکسپو 2022

به تعداد 6شرکت از سکتورسنگ‌های قیمتی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی 2022 اشتراک نموده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

BACK TO NEWS