دیدار سرپرست وزارت صنعت و تجارت با وزیر معادن و جیولوجی جمهوری اوزبیکستان

anwar_admin
شنبه ۱۴۰۳/۴/۱۶ - ۱۰:۲۹
دیدار سرپرست وزارت صنعت و تجارت با وزیر معادن و جیولوجی جمهوری اوزبیکستان

شنبه۲۹ ذوالحجه ۱۴۴۵ / ۱۶ سرطان ۱۴۰۳

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی افغانستان و هیئت همراه شان با محترم اسلاموف بوبیر فرخادویچ، وزیر معادن و جیولوجی جمهوری اوزبیکستان دیدار و ملاقات نمود.

در این دیدار آقای فرخادویچ به همکاری های نزدیک دو کشور در بخشهای مختلف معادن  تاکید و خواهان عقد موافقتنامه حمایت از سرمایه گذاری بین دو کشور گردید. 

وی همچنان از ایجاد دو کارخانه بزرگ در عرصه پروسس مس در اوزبیکستان نیز صحبت نمود، گفت: این کارخانه ها نیاز مبرم به مواد خام دارند که اکتشاف و استخراج مس از افغانستان این نیازمندی را مرفوع خواهند ساخت.

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت از حسن نیت و علاقمندی کار با افغانستان از ایشان قدردانی نمود، اظهار داشت اوزبیکستان در معادن نفت و گاز شمال افغانستان سرمایه گذاری نماید زیرا نسبت نزدیکی مسیر از لحاظ لوژیستیکی و دسترسی آسان به بازارهای منطقه به اوزبیکستان بیشتر مفید خواهد بود.

آقای عزیزی همچنان به جانب اوزبیکستان پیشنهاد نمود تا در معادن مس ولایات غزنی و هرات و  ایجاد فابریکات پروسس کننده مواد معدنی در افغانستان سرمایه گذاری نمایند.

در اخیر قرار شد تا یک هیئت رسمی ازجانب اوزبیکستان جهت سروی و کارهای تخنیکی با هماهنگی وزارت معادن و پترولیم کشور به افغانستان سفر نماید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۴ - ۱۵:۵۸
Background image

مشکلات اعضای سکتورآیسکریم استماع گردید

محترم مولوی احمدالله زاهد، معین امور صنعت و تجارت این وزارت با اعضای محترم اتحادیه سکتورآیسکریم کشور مقالات نمود

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۴ - ۱۴:۳۹
Background image

ششمین نشست کمیته ملی بنادر و گذرگاه‌ها دایر گردید

ششمین نشست کمیته ملی بنادر و گذرگاه‌ها تحت رهبری محترم الحاج نورالدین عزیزی، وزیر صنعت و تجارت با اشتراک اعضای محترم این کمیته دایر گردید

یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۴ - ۱۴:۳۴
Background image

دیدار با اعضای سکتورخصوصی

محترم مولوی احمدالله زاهد، معین امور صنعت و تجارت این وزارت با اعضای محترم سکتورخصوصی دیدار نمود.

BACK TO NEWS