دیدار وزیر صنعت وتجارت ا.ا.ا با وزیر صنعت،معدن وتجارت و معین وزارت راه و شهر سازی جمهوری اسلامی ایران

reza_admin
شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۸:۵۶
دیدار وزیر صنعت وتجارت ا.ا.ا با وزیر صنعت،معدن وتجارت و معین وزارت راه و شهر سازی جمهوری اسلامی ایران

جمعه مورخ 24شعبان‌المعظم 1444 / 26حوت 1401

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت در سفرشان به جمهوری اسلامی ایران با محترم سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن وتجارت و محترم داریوش امانی، معین سازمان راه وزارت راه و شهرسازی این کشور دیدار و ملاقات نمودند.

محترم الحاج نورالدین عزیزی، از مهمانوازی کشور ایران اظهار سپاسگذاری نموده، این کشور را دوست مردم افغانستان عنوان نمود.

در این ملاقات روی افزایش ترانزیت و تجارت تعادلی با سهولت های بیشتر و خدمات بهتر، افزایش مدت ویزای تجارتی از سوی جمهوری اسلامی ایران، کاهش هزینه های ترانزیتی، افزایش تردد موتر های باربری در مرز ها، روی تفاهم قرنطینه‌ی و مشکلات تعاملات بانکی صحبت نموده و  همچنان روی پیشنهادات و راه های حل دو جانبه بابت روابط بهتر اقتصادی، تعرفه ترجیحی برای محصولات افغانی، افزایش ساعات کاری در بنادر، دو طرف بحث و گفتگو نمودند.

در ادامه وزیر صنعت وتجارت ا.ا.ا ، روی ایجاد دهلیز خاص برای اموال ترانزیتی از خاک دو کشورجهت سهولت و کاهش قیمت در اموال صحبت نموده، از سرمایه‌گذاران ایرانی خواست تا در سکتور زراعت و مالداری افغانستان سرمایه گذاری نمایند.

در اخیر دو طرف روی توافق نامه‌ی تجارتی و ترانزیتی جدید بین افغانستان و ایران نیز بحث نمودند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۷/۱ - ۱۳:۲۹
Background image

 جلسه هیئت مدیره اداره انکشاف صادرات کشمش، میوه‌جات، سیزیجات و نباتات طبی برگزار گردید

جلسه هیئت مدیره اداره انکشاف صادرات کشمش، میوه‌جات، سیزیجات و نباتات طبی تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت و رئیس هیئت مدیره این اداره

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۸ - ۱۴:۵۳
Background image

استماع مشکلات تاجران در بندرحیرتان

در جلسه که تحت ریاست محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت با حضور نمایندگان اداران ذیدخل و اعضای سکتور خصوص مشکلات تاجران بندر حیرتان استماع و راه‌حل‌های آن جستجو گردید.

پنجشنبه ۱۴۰۲/۶/۱۶ - ۹:۴۱
Background image

شریک‌سازی نگرانی‌های تاجران کشور در ملاقاتی با سفیر پاکستان

محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت با محترم عبیدالرحمن نظامانی سفیر جمهوری اسلامی پاکستان مقیم کابل در دفتر شان ملاقات نموده، مشکلات و نگرانی‌های تجار کشور را با وی در میان. . .

BACK TO NEWS