نمایشگاه بی‌بی خدیجه کبرا( رض) با امضای ۷۸قرار داد خاتمه یافت

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۸/۳۰ - ۸:۳۹
نمایشگاه بی‌بی خدیجه کبرا( رض) با امضای ۷۸قرار داد خاتمه یافت

دو‌شنبه مورخ 6جمادی‌الاول 1445 / 29عقرب 1402

مراسم که به همین مناسبت در دفتر مرکز نمایشگاه ملی و بین‌المللی افغانستان برگزار گردیده بود.

محترم محمدزبیر دین‌پرور، رئیس عمومی تجارت بین‌الملل وزارت صنعت و تجارت گفت: با آمدن ا.ا.ا حق زنان به شکل واقعی و شرعی آن به زنان افغان داده شده است.

وی این نمایشگاه را در تاریخ کشور بی بدیل دانسته افزود: این اولین نمایشگاه ویژه زنان در تاریخ افغانستان است.

در ادامه محترم قابل‌محمد عابد، رئیس نمایشگاه‌های وزارت صنعت و تجارت برگزاری اینچنین نمایشگاه را برای زنان کشور سود‌مند دانسته افزود: ا.ا.ا برای رشد صنعت و معرفی آن از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نمی‌کند.

همچنان بانو سلما یوسفزی، رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در حاشیه این مراسم دست‌آوردهای نمایشگاه بی‌بی خدیجه کبرا (رض) را قرار ذیل عنوان نمود: امضای۷۸قرارداد، ایجاد کمربند تجاری بین ولایات کشور، تبادل تجارب تجاری میان زنان متشبث، آموزش بلند بُردن استندردهای تولید و بازار یابی برای زنان و ایجاد کمیسیون جهت رفع مشکلات زنان متشبث در سطح ولایات کشور.

او همچنان از تفاهمنامه‌ها میان زنان متشبث و وزارت های  محترم کار و امور اجتماعی، وزارت محترم زراعت مالداری و آبیاری و انجمن هوتل‌داران در آینده نزدیک نیز خبر داد.

در اخیر مراسم اختتام نمایشگاه بی‌بی خدیجه کبرا رض به شماری از روسا و کارمندان وزارت صنعت و تجارت و سکتور امنیتی جهت تامین امنیت نمایشگاه لوح تقدیر اهدا گردید.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۹ - ۱۷:۵
Background image

جلسه تقویت هماهنگی و رسیدگی به مشکلات و چالش‌های صنعت‌کاران برگزار گردید

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت با محترم شیرباز کمین‌زاده، رئیس اتاق صنایع و معادن افغانستان، محترم سخی‌احمدی پیمان و روئسای سکتورهای تولیدی و صنعتی کشور

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۱۶:۵۴
Background image

الحاج عزیزی: کسانی که در افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ در حدود 50درصد مفاد می‌کنند

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا. افغانستان با هیئت از سرمایه‌گذاران و تاجران جمهوری ترکیه تحت ریاست محترم شیخ عمر، رئیس علمای آنادولو آن کشور در دفتر کاری شان. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۶ - ۱۳:۲۰
Background image

فابریکه تولیدی خالدرستم خپل روزانه ظرفیت تولید 3تن دارد

فابریکه تولیدی نوشیدنی‌های غیرالکلی خالدرستم خپل با سرمایه‌گذاری 8میلیون افغانی و با داشتن 7پایه ماشین در ولایت میدان وردک ایجاد شده است.

BACK TO NEWS