استماع گزارش هیئت مدیره‌ی اداره‌ی انکشاف صادرات کشمش

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۴ - ۱۵:۳۷
استماع گزارش هیئت مدیره‌ی اداره‌ی انکشاف صادرات کشمش

سه‌شنبه مورخ 4اسد 1401

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت قبل از ظهر امروز در برنامه‌ی گزارش‌دهی اداره‌ی انکشاف صادرات کشمش، میوه‌جات، سبزیجات و نباتات‌طبی اشتراک و در جمع اعضای این اداره صحبت نمود.

ابتدا محترم سید عظیم‌مصطفی ‌هاشمی رئیس این اداره و تعدادی از اعضای آن در مورد کارکردها و دست‌آوردهای شان صحبت نموده، نظریات و پیشنهادات‌شان را در میان گذاشتند.

محترم الحاج عزیزی در سخنان‌اش یادآور شد که جهان امروز، جهان رقابتی است. همه‌ی تجار محترم این مسئله را متوجه باشند که ما نمی‌توانیم دنیا را با شرایط خویش عیار سازیم، اما می‌توانیم امورکاری خود را با معیارات جهان عیار نماییم. لذا بلندبردن کیفیت در کالاهای صادراتی تضمین‌کننده‌ی موفقیت در بازارهای بین‌المللی می‌باشد.

قابل یادآوری است که سال گذشته، بیشتر از ۲۰۱۰۷تُن کشمش، میوه‌خشک، میوه‌تازه، سبزیجات، نباتات‌طبی و زعفران از طریق این اداره با اخذ #تصدیق‌نامه‌های کیفیت صادر گردیده است که تجار کشور با اعتبار این تصدیق‌نامه‌ها؛ می‌توانند اقلام‌شان را به کشورهای (اروپایی، آمریکایی، آسترالیا و شرق دور) با معیارات جهانی ISO)) صادر نمایند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۹ - ۱۷:۵
Background image

جلسه تقویت هماهنگی و رسیدگی به مشکلات و چالش‌های صنعت‌کاران برگزار گردید

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت با محترم شیرباز کمین‌زاده، رئیس اتاق صنایع و معادن افغانستان، محترم سخی‌احمدی پیمان و روئسای سکتورهای تولیدی و صنعتی کشور

شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۱۶:۵۴
Background image

الحاج عزیزی: کسانی که در افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ در حدود 50درصد مفاد می‌کنند

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا. افغانستان با هیئت از سرمایه‌گذاران و تاجران جمهوری ترکیه تحت ریاست محترم شیخ عمر، رئیس علمای آنادولو آن کشور در دفتر کاری شان. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۶ - ۱۳:۲۰
Background image

فابریکه تولیدی خالدرستم خپل روزانه ظرفیت تولید 3تن دارد

فابریکه تولیدی نوشیدنی‌های غیرالکلی خالدرستم خپل با سرمایه‌گذاری 8میلیون افغانی و با داشتن 7پایه ماشین در ولایت میدان وردک ایجاد شده است.

BACK TO NEWS