استماع گزارش هیئت مدیره‌ی اداره‌ی انکشاف صادرات کشمش

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۴ - ۱۵:۳۷
استماع گزارش هیئت مدیره‌ی اداره‌ی انکشاف صادرات کشمش

سه‌شنبه مورخ 4اسد 1401

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت قبل از ظهر امروز در برنامه‌ی گزارش‌دهی اداره‌ی انکشاف صادرات کشمش، میوه‌جات، سبزیجات و نباتات‌طبی اشتراک و در جمع اعضای این اداره صحبت نمود.

ابتدا محترم سید عظیم‌مصطفی ‌هاشمی رئیس این اداره و تعدادی از اعضای آن در مورد کارکردها و دست‌آوردهای شان صحبت نموده، نظریات و پیشنهادات‌شان را در میان گذاشتند.

محترم الحاج عزیزی در سخنان‌اش یادآور شد که جهان امروز، جهان رقابتی است. همه‌ی تجار محترم این مسئله را متوجه باشند که ما نمی‌توانیم دنیا را با شرایط خویش عیار سازیم، اما می‌توانیم امورکاری خود را با معیارات جهان عیار نماییم. لذا بلندبردن کیفیت در کالاهای صادراتی تضمین‌کننده‌ی موفقیت در بازارهای بین‌المللی می‌باشد.

قابل یادآوری است که سال گذشته، بیشتر از ۲۰۱۰۷تُن کشمش، میوه‌خشک، میوه‌تازه، سبزیجات، نباتات‌طبی و زعفران از طریق این اداره با اخذ #تصدیق‌نامه‌های کیفیت صادر گردیده است که تجار کشور با اعتبار این تصدیق‌نامه‌ها؛ می‌توانند اقلام‌شان را به کشورهای (اروپایی، آمریکایی، آسترالیا و شرق دور) با معیارات جهانی ISO)) صادر نمایند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۹/۶ - ۸:۲۷
Background image

دعوت از سرمایگذاران جمهوری اسلامی ایران جهت سرمایگذاری در افغانستان

محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت وتجارت با شماری از سرمایگذاران جمهوری اسلامی ایران دیدار و برنامه های آنان در رابطه به چگونگی سرمایگذاری در بخش‌های صنایع و استخراج معادن در. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۹/۶ - ۸:۲۰
Background image

بزرگترین محموله‌ی میوه‌خشک و زعفران کشور از راه زمین به اروپایی، استرالیا و کانادا صادر شد

محفلی که به همین مناسبت دایر گردیده بود، محترم مولوی قدرت‌الله جمال معین وزارت صنعت و تجارت، محترم خان‌جان الکوزی رئیس اتاق مشترک افغانستان – پاکستان، بزرگان ا.ا و سکتورخصوصی حضور. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۸/۲۹ - ۱۰:۸
Background image

اشتراک شرکت‌های افغانستان در نمایشگاه‌ی کشور چین

ششمین نمایشگاه‌ی صادرات و واردات کشور چین و کشورهای جنوب آسیا و بیست و ششمین نمایشگاه‌ی کنمینک با حضور شرکت‌های از افغانستان افتتاح شد.

BACK TO NEWS