ختم کارگاه ابراز نظر و پیشنهاد در رابطه به تعدیلات لازم در متن موافقت‌نامه‌ی اپتا

yonus_shafaq
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۱۹:۳۳
ختم کارگاه ابراز نظر و پیشنهاد در رابطه به تعدیلات لازم در متن موافقت‌نامه‌ی اپتا
دوشنبه ۶ دلو ۱۳۹۹
کارگاه دوروزه پیرامون ابراز نظر و پیشنهاد در رابطه به تعدیلات لازم در متن موافقت‌نامه‌ی اپتا که تحت ریاست محترم نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت وتجارت با اشتراک نمایندگان نهادهای دولتی و سکتورخصوصی ذیدخل در این موافقت‌نامه و مؤسسه حرکت در تالار کنفرانس‌های عبدالمجید زابلی این وزارت برگزار شده بود، پایان یافت.
نثاراحمد غوریانی در پایان این کارگاه دوروزه گفت که افغانستان خواستار تعدیلات لازم در متن موافقت‌نامه‌ی ترانزیت – تجارت افغانستان و پاکستان با اصول سازمان تجارت جهانی می‌باشد.
آقای غوریانی یکبار دیگر تأکید کرد که درنشست‌های هفتم و هشتم اپتیکا (نشست کمیته‌ی هماهنگی موافقت‌نامه‌ی ترانزیت– تجارت افغانستان و پاکستان) هیأت مذاکره‌کننده‌ از خواسته‌های برحق سکتورخصوصی دفاع کرده و طرح پیشنهادی (تعدیل موافقت‌نامه‌ی اپتا) را با مقام‌های وزارت تجارت پاکستان شریک کرده است.
این کارگاه دوروزه که در وزارت صنعت و تجارت برگزارشده بود؛ نمایندگان نهادهای دولتی و سکتورخصوصی نظریات و پیشنهادات‌شان را به منظور تعدیل موافقت‌نامه‌ی ترانزیت – تجارت افغانستان – پاکستان (اپتا) با این وزارت شریک کردند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۵۳
Background image

افزایش سرمایه‌گذاری درتولید بسکیت در ننگرهار

کارخانه‌ی تولیدی بسکیت وایفر و چنه‌دال، میزان سرمایه‌گذاری‌اش را افزایش داده است. این کارخانه‌ی تولیدی که در سال ۱۳۹۵ با سرمایه‌گذاری ابتدایی ۴ میلیون افغانی در ولسوالی سرخرود ولایت. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۴
Background image

تجلیل از روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت

از هشتم مارچ روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت با راه‌اندازی نمایشگاه و تقدیر از بانوان متشبث با حضور روئسا و کارمندان بانوی این وزارت در تالار عبدالمجیدخان زابلی تجلیل به عمل آمد.. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۰
Background image

تاکید وزیر صنعت و تجارت به تعقیب جدی تعهدات افغانستان به سازمان تجارت جهانی

دوازدهمین جلسه‌ی سطح تخنیکی کمیته‌ی بین‌الوزارتی سازمان تجارت جهانی و موافقت‌نامه‌ی تسهیلات تجارتی تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان نهادهای دولتی،. . .

BACK TO NEWS