قیمت روغن درحال کاهش است

reza_admin
جمعه ۱۴۰۱/۴/۳ - ۰:۶
قیمت روغن درحال کاهش است

پنج‌شنبه مورخ 2سرطان 1401

محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت با تعداد از تاجران آرد، گندم و روغن ملاقات و روی مسایل مختلف گفتگو نمود.

اشتراک کنندگان در صحبت های شان موضوع قیمت ها را وابسته به سیاست های تجارتی کشورهای مثل مالیزیا، اندونزیا و همچنان جنگ در اکرائین داستند. اما در کنار آن روغن از جمله اقلام و مواد اولیه است که در روز های اخیر قیمت آن در هر تن 400 دالر آمریکایی کاهش داشته است. به باور تجار، این کاهش قمیت جهانی در هفته های آینده در بازارهای داخلی بشدت قابل حس خواهد بود، هرچند که همین امروز در هر قطی 16 لیتره 4 دالر کاهش بوجود آمده است.

تجار کشور همچنان در مورد چالش های در برابر انتقالات اعم از کالا و پول صبحت نموده، یاد آور شد که در قدم نخست؛ سرعت انقالات کالاهای وارداتی از مسیر پاکستان کند است، دوم؛ به نسبت طولانی بودن مسیر افغانستان و روسیه هزینه ترانسپورت و ترانزیت بلند تمام می شود. سوم؛ مسئله انتقالات پولی است که هنوز هزینه بردار است. هم بلحاظ فیصدی کمیشن و هم بلحاظ زمانی. لذا بلندی در قیمت آرد و گندم متاثر از مشکلات متنوع است.

آنان همچنان یادآر شد که با رسیدن فصل برداشت محصولات زراعتی از جمله گندم، میزان واردات نیز کاهش یافته است.

آقای عزیزی ضمن اتحاف دعا به روح شهدای حادثه المناک زمین لرزه در کشور، از عموم تجار، صنعتکاران و خیرین خواست تا از هر طریق ممکن با اسیب دیدگان تعاون و همکاری نمایند.

ایشان یاد آور شد که امارت اسلامی ضمن راه های معمول ترانزیتی و تجارتی، راه بدیل را نیز جستجو می نماید. به باور ایشان مسیر فعلی ترانزیتی با روسیه تجار ما را متقبل هزینه بالا ساخته که این امر بصورت خودکار روی مستهلکین اثر می گذارد. محترم عزیزی اضافه نمود که باوجود کاهش اندک در قیمت ها، اراده ما اینست که اقدامات کلان که منجر به ثبات دائمی گردد، را روی دست می گیریم.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۴/۷ - ۱۶:۵۴
Background image

ملاقات با فابریکه‌داران محترم پارک صنعتی شیخ‌مصری

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با فابریکه‌داران محترم پارک صنعتی شیخ‌مصری ولایت ننگرهار در تالارعمومی کنفرانس‌های این وزارت ملاقات کرد.

جمعه ۱۴۰۱/۴/۳ - ۰:۹
Background image

تعامل تجاری با روسیه در راه است

به اساس فیصله کمیسیون اقتصادی به رهبری وزیر صنعت و تجارت هیئتی دولتی به روسیه بخاطر گفتگو جهت تسهیل در خریداری مواد اولیه سفر خواهد نمود.

جمعه ۱۴۰۱/۴/۳ - ۰:۶
Background image

قیمت روغن درحال کاهش است

محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت با تعداد از تاجران آرد، گندم و روغن ملاقات و روی مسایل مختلف گفتگو نمود.

BACK TO NEWS