تجلیل از هفدمین سالگرد تصویب قانون اساسی در وزارت صنعت و تجارت

yonus_shafaq
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۴۲
تجلیل از هفدمین سالگرد تصویب قانون اساسی در وزارت صنعت و تجارت
چهارشنبه ۲۴ جدی ۱۳۹۹
از هفدمین سالگرد تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی افغانستان با حضور عبدالکریم ملکیار سرپرست معینیت امور صنعت و تجارت، محمدنادر علم رئیس دیپارتمنت نظارت از اجراآت ادارات غیردولتی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی و با اشتراک روئسا و کارمندان وزارت صنعت و تجارت در تالار کنفرانس‌های عبدالمجید زابلی این وزارت تجلیل گردید.
عبدالکریم ملکیار در آغاز مراسم گفت که قانون اساسی افغانستان یکی از بهترین قانون‌های اساسی در منطقه می‌باشد. وی افزود که تمامی قوانین، پالیسی‌ها، طرح‌ها و طرزالعمل‌های وزارت صنعت و تجارت برمبنای قانون اساسی کشور تهیه و ترتیب و زمینه‌ی کار مساوی، برای همه‌ی شهروندان کشور در این وزارت مساعد شده است.
از سوی هم محمدنادر علم، رئیس دیپارتمنت نظارت از اجراآت ادارات غیردولتی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی کشور که در این مراسم سخنرانی می¬کرد، گفت که قانون اساسی افغانستان در میان کشورهای منطقه از نگاه اسلامی بودن و هم از نگاه مُدرن بودن، یکی از بهترین قانون‌های اساسی می‌باشد.
این قانون اساسی بعد از فروپاشی رژیم طالبان، توسط دولت انتقالی اسلامی افغانستان در لویه جرگه مورخ ۲۲قوس الی ۱۴جدی سال ۱۳۸۲ در ۱۲فصل و ۱۶۲ماده به تصویب رسید و در ۶دلو همین سال از طرف محترم حامد کرزی رئیس دولت انتقالی اسلامی افغانستان توشیح گردید.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۱۹:۳۳
Background image

ختم کارگاه ابراز نظر و پیشنهاد در رابطه به تعدیلات لازم در متن موافقت‌نامه‌ی اپتا

کارگاه دوروزه پیرامون ابراز نظر و پیشنهاد در رابطه به تعدیلات لازم در متن موافقت‌نامه‌ی اپتا که تحت ریاست محترم نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت وتجارت با اشتراک نمایندگان نهادهای دولتی و. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۱۰:۱
Background image

امضای قرارداد فروش زمین به ۲۷ شرکت صنعتی- تولیدی

قرارداد فروش زمین به ۲۷ شرکت صنعتی- تولیدی میان ریاست عمومی پارک های صنعتی و امور صنایع وزارت صنعت وتجارت و شرکت های طرف قرارداد با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت وتجارت و نمایندگان

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۹:۵۷
Background image

مصرف ۹۱ درصد بودجه وزارت صنعت و تجارت در سال مالی ۱۳۹۹

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت وتجارت که در برنامۀ حسابدهی دولت به ملت در مرکز رسانه های حکومت اشتراک کرده بود گفت که وزارت صنعت و تجارت در سال مالی ۱۳۹۹- ۹۱ فیصد از کل بودجه انکشافی وعادی. . .

BACK TO NEWS