امضای قرارداد فروش زمین به ۲۷ شرکت صنعتی- تولیدی

yonus_shafaq
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۱۰:۱
امضای قرارداد فروش زمین به ۲۷ شرکت صنعتی- تولیدی

یکشنبه ۵ دلو ۱۳۹۹

قرارداد فروش زمین به ۲۷ شرکت صنعتی- تولیدی میان ریاست عمومی پارک های صنعتی و امور صنایع وزارت صنعت وتجارت و شرکت های طرف قرارداد با حضور نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت وتجارت و نمایندگان سکتور خصوصی و شرکت های صنعتی- تولیدی در سالون کنفرانس شهید سید مصطفی کاظمی این وزارت به امضا رسید.

وزیر صنعت و تجارت در این مراسم تاکید کرد که تشویق سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در پارک های صنعتی کشور و فراهم آوری تسهیلات لازم برای جذب سرمایه گذاری ها جز اولویت های کاری وزارت صنعت و تجارت می باشد.

آقای غوریانی همچنین با قدردانی از سرمایه گذاران در پارک های صنعتی کشور افزود که این سرمایه گذاری ها می تواند افغانستان را از یک کشور وارداتی به خود کفایی و صادراتی مبدل سازد.

از میان ۲۷ شرکت که امروز قرارداد فروش زمین با وزارت صنعت وتجارت را به امضا رساندند، ۲۶ شرکت در پارک صنعتی باغ سماوات ولایت خوست و یک شرکت در پارک زراعتی- صنعتی باریک آب کابل زمین اخذ کردند.

این شرکت ها در ۵۴ جریب زمین صنعتی بیش از ۱۰ میلیون دالر آمریکایی را در سکتورهای مختلف سرمایه گذاری کرده و زمینه ایجاد اشتغال زایی را به صدها تن از شهروندان کشور نیز فراهم کرده است.

همچنین سرمایه گذاران که علاقه مند سرمایه گذاری در پارک های صنعتی کشور می باشند، می توانند درخواست اخذ زمین در این پارک را به ریاست عمومی پارک صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت در مرکز، نمایندگی ولایتی این وزارت، فدراسیون اتاق های افغانستان و اتاق های تجارت و سرمایه گذاری، صنایع و معادن و اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در کابل و ولایات تسلیم نمایند.

اسناد درخواست این شرکت ها بعد از بررسی ابتدایی در ریاست عمومی پارک های صنعتی و امورصنایع به کمیتۀ تخصصی توزیع زمین در پارک های صنعتی و ارزیابی کمیته متذکره، جهت اخذ منظوری به شورای عالی اقتصادی فرستاده می شود.

بعد از منظوری شورای عالی اقتصادی، قرارداد فروش زمین میان وزارت صنعت و تجارت و شرکت های صنعتی- تولیدی درخواست کنندۀ اخذ زمین در پارک های صنعتی، در وزارت صنعت وتجارت به امضا می رسد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۷:۵۳
Background image

افزایش سرمایه‌گذاری درتولید بسکیت در ننگرهار

کارخانه‌ی تولیدی بسکیت وایفر و چنه‌دال، میزان سرمایه‌گذاری‌اش را افزایش داده است. این کارخانه‌ی تولیدی که در سال ۱۳۹۵ با سرمایه‌گذاری ابتدایی ۴ میلیون افغانی در ولسوالی سرخرود ولایت. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۴
Background image

تجلیل از روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت

از هشتم مارچ روز همبستگی زنان در وزارت صنعت و تجارت با راه‌اندازی نمایشگاه و تقدیر از بانوان متشبث با حضور روئسا و کارمندان بانوی این وزارت در تالار عبدالمجیدخان زابلی تجلیل به عمل آمد.. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۰
Background image

تاکید وزیر صنعت و تجارت به تعقیب جدی تعهدات افغانستان به سازمان تجارت جهانی

دوازدهمین جلسه‌ی سطح تخنیکی کمیته‌ی بین‌الوزارتی سازمان تجارت جهانی و موافقت‌نامه‌ی تسهیلات تجارتی تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان نهادهای دولتی،. . .

BACK TO NEWS