افزایش سطح تولید ظروف المونیمی در کشور

yonus_shafaq
شنبه ۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۵۵
افزایش سطح تولید ظروف المونیمی در کشور

چهارشنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۹

با افزایش تولید ظروف المونیمی در ولایات هرات و ننگرهار،افغانستان از این رهگذر به خودکفایی شده است. کارخانه‌ی تولیدی ظروف المونیمی در شهرک صنعتی هرات که در بخش تولید انواع ظروف المونیمی فعالیت دارد؛ در این اواخر سطح سرمایه‌گذاری و تولیدات‌اش را در سکتورذوب و تولید المونیم افزایش داده است.

این کارخانه ها در سال ۱۳۸۱ با سرمایه‌گذاری بیش از بیست میلیون افغانی با خط تولید ظروف المونیمی، پروفیل المونیمی، دیگ بخار و دیگر لوازم المونیم در این شهرک آغاز به فعالیت کرده اند و اکنون محصولات تولیدی‌ را به کشورهای منطقه و اروپا صادر می‌نمایند.

ظرفیت تولیدی این کارخانه ها ۹۰ تُن در ماه بوده که در حال حاضر به دلیل نبود موادخام موردنیاز در یک ماه ۴۰ تُن تولیدات دارد و زمینه‌ی کار را برای بیش از ۳۰۰ تن فراهم کرده است.

در همین حال کارخانه‌های تولیدی محصولات المونیمی در ولایت ننگرهار روزانه ۳هزار کیلوگرام تولیدات داشته و در حال حاضر سه کارخانه‌ی تولیدی ظروف المونیمی در این ولایت فعالیت دارد که زمینه‌ی کار را برای یک ۱۷۰ تن فراهم کرده است.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۳ - ۱۶:۵۲
Background image

آمادگی برای برگزاری هشتمین نشست موافقتنامه ترانزیت و تجارت افغانستان- پاکستان ( اپتیکا)

جلسۀ آمادگی و هماهنگی وزارت خانه های سکتوری و سکتور خصوصی کشور برای برگزاری هشتمین نشست کمیتۀ هماهنگی موافقتنامه ترانزیت و تجارت افغانستان- پاکستان (اپتیکا) در سالون کنفرانس های وزارت. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۲۰:۰
Background image

نخستین محموله‌ی کالاهای تجارتی ایران از طریق خط‌آهن وارد کشور شد

برای نخستین بار یک محموله‌ی وارداتی کالاهای تجارتی جمهوری اسلامی ایران از طریق خط‌آهن هرات – خواف وارد شهر هرات شده است که این محموله در حدود 400تُن سمنت را شامل می‌شود.

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۱۹:۵۶
Background image

اوزبیکستان روابط تجارتی - ترانزیتی و همکاری‌های اقتصادی‌اش را با افغانستان گسترش می‌دهد

نشست آنلاینی که میان وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان، وزارت سرمایه‌گذاری و تجارت خارجی جمهوری اوزبیکستان، سفارت‌ خانه‌های دوکشور و نمایندگان از سکتورخصوصی هر دوجانب برگزار. . .

BACK TO NEWS