برای نخستین بار فروش زعفران افغانستان تحت نام محصول افغانستان در بازارهای هند

reza_admin
شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۶ - ۹:۵۸
برای نخستین بار فروش زعفران افغانستان تحت نام محصول افغانستان در بازارهای هند

پنج‌شنبه ۲۴ سرطان ۱۴۰۰

دفتر اتشه تجارتی وزارت صنعت و تجارت افغانستان مقیم شهرممبئی هند می‌گوید که براساس سعی و تلاش آنان، بعد از این زعفران کشور تحت نام محصول افغانستان در بازارهای هند به فروش می‌رسد.

مسئول این دفتر می‌گوید که طی سال‌های متمادی زعفران افغانستان توسط تجار هندی از افغانستان وارد و سپس با بسته‌بندی مرغوب به نام و نشان زعفران هند به بازارهای آن کشورعرضه می‌گردید.

وی افزود که از حدود شش ماه به اینسو، دفتر اتشه تجارتی افغانستان مقیم ممبئی کمپاین گسترده‌ای را جهت فروش زعفران کشور تحت نام محصول افغانستان (Product of Afghanistan) راه‌اندازی نموده و از طریق ملاقات‌های حضوری و آنلاین با واردکنندگان هندی بر پذیریش این طرح تأکید کرده است.

مسئول این دفتر می‌گوید تا اینکه شرکت متاجی تریدنگ (Mataji Trading) با قول و پیشنهاد آنان عملاً به تاریخ ۱۳جولای ۲۰۲۱ در بسته‌بندی برند مشهور خویش بنام (Mataji Saffron) برچسب (لیبل) محصول افغانستان (Product of Afghanistan) را ایزاد نموده و شرکت مذکور تعهد سپرد که منبعد برندهای زعفران خویش را زیر نام محصول افغانستان به بازارهای هند عرضه می‌نماید.

براساس آمارهای دفتر اتشه تجارتی وزارت صنعت و تجارت سه سال اخیر میزان صادرات زعفران افغانستان به هند  ۲۶درصد افزایش یافته است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۵:۱۱
Background image

نمایش محصولات و تولیدات کشور در اکسپو 2022

به تعداد 6شرکت از سکتورسنگ‌های قیمتی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی 2022 اشتراک نموده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

BACK TO NEWS