تأکید وزیر صنعت و تجارت به برگزاری نمایشگاه‌های مشترک صنایع‌دستی زنان افغان – تاجیک

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۷:۵۶
تأکید وزیر صنعت و تجارت به برگزاری نمایشگاه‌های مشترک صنایع‌دستی زنان افغان – تاجیک

دوشنبه  ۱۷ جوزا ۱۴۰۰

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه‌شان در بازدید از یک نمایشگاه‌ی صنایع‌دستی زنان تاجیک در شهر دوشنبه به برگزاری نمایشگاه‌های مشترک صنایع‌دستی (دست‌دوزی) زنان افغان – تاجیک در افغانستان و تاجیکستان تأکید کرد.

آقای غوریانی در مراسم افتتاح نمایشگاه‌ی صنایع‌دستی اطلس و آدرس زنان تاجیکستان گفت که زنان افغانستان نیز مانند زنان تاجیک؛ صنایع‌دستی و لباس‌های با نمادفرهنگ اصیل افغانی تولید می‌کنند و ما می‌خواهیم، نمایشگاه‌های مشترک صنایع‌دستی زنان افغان – تاجیک در شهرهای مختلف دوکشور در آینده‌ی نزدیک برگزار شود.

این نمایشگاه با حضور معاون نخست وزیر جمهوری تاجیکستان، نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت همراه‌شان، وزرای صنعت و تکنالوژی نو، رشداقتصاد و تجارت، کار و اموراجتماعی تاجیکستان و نمایندگان سکتورخصوصی افغاستان – تاجیکستان در شهر دوشنبه افتتاح  شد.

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت افغانستان در رأس یک هیئت دولتی – سکتورخصوصی به دعوت رسمی وزیر صنعت و تکنالوژی نو جمهوری تاجیکستان به هدف گسترش روابط همکاری‌های اقتصادی، صنعتی و تجارتی – ترانزیتی به شهر دوشنبه به سر می‌برد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۸:۲۳
Background image

نهایی شدن طرزالعمل تطبیق بسته ی تشویقی ۶ فیصدی برای صادرات قالین

جلسه ی نهایی سازی طرزالعمل بسته ی تشویقی %۶ برای افزایش صادرات قالین تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت و با اشتراک نمایندگان سکتور قالین کشور در سالون کنفرانس های شهید سید. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۸:۲۰
Background image

دیدار وزیر صنعت وتجارت با سفیر و نماینده ی فوق العاده ی افغانستان در جمهوری هندوستان

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با محترم فرید ماموندزی سفیر و نماینده ی فوق العاده ی جمهوری اسلامی افغانستان در دهلی جدید هندوستان در دفتر کارش دیدار و روی فرصت های گسترش روابط. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۲ - ۸:۱۷
Background image

معرفی رئیس جدید مالی و حسابی وزارت صنعت و تجارت

جلسۀ هئیت رهبری وزارت صنعت و تجارت تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت به منظور بحث و بررسی روی مسایل کاری و چگونگی تطبیق هرچه بهتر برنامه های این وزارت در قالب «صد روز صد مژده. . .

BACK TO NEWS