تلاش وزارت صنعت و تجارت به ایجاد پالایشگاه معیاری

anwar_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۷:۲۶
تلاش وزارت صنعت و تجارت به ایجاد پالایشگاه معیاری

سه شنبه ۴ ذوالحجةالحرام ۱۴۴۵/ ۲۲ جوزا ۱۴۰۳

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت به منظور تحقق بند 6 مصوبه شماره 8 مورخ 11/6/1445 کمیسیون محترم اقتصادی و ایجاد پالایشگاه معیاری با حضور نمایندگان تخنیکی شرکت امارتی  نفت و گاز افغاستان و اداره ملی ستندرد (انسا) با نمایندگان مسلکی شرکت ویرا گاز سپهر سوخت جمهوری اسلامی ایران ملاقات نمود.

در این ملاقات نماینده شرکت ویرا گاز سپهر سوخت طرح ایجاد پالایشگاه معیاری سه مرحله شامل اتمسفیریک، خلایی و کراکینگ را با استفاده از تکنالوژی روز مطابق به نفت خام استخراجی افغانستان شریک نموده و در رابطه به مقدار، کیفیت و نوعیت محصولات بدست‌آمده معلومات تخنیکی ارایه نمود.

قابل ذکر است که در بند 6 مصوبه شماره 8 مورخ 11/6/1445 کمیسیون محترم اقتصادی به وزارت صنعت و تجارت، اداره ملی ستندرد و شرکت دولتی نفت و گاز وظیفه سپرده شده است تا در رابطه به سرمایه‌گذاری در تاسیس پالایشگاه معیاری، مطابق نورم‌های ملی و بین‌المللی و نفت خام کشور که برعلاوه تولید دیزل و پطرول؛ توانای تصفیه سایر مشتقات موادنفتی را داشته باشد، سعی و تلاش نماید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۴/۳۰ - ۱۴:۸
Background image

سرپرست وزارت صنعت و تجارت با معین وزارت زراعت قزاقستان دیدار نمود

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی افغانستان در سفر شان به جمهوری قزاقستان، با معین وزارت زراعت، مسئول شرکت دولتی در بخش غله جات و نماینده خط آهن آن کشور. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۳۰ - ۱۰:۰
Background image

اشتراک سرپرست وزارت صنعت و تجارت در فورم شمال- جنوب

محترم الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت در فورم حمل و نقل تجاری و صادرات شمال-جنوب اشتراک نمود.

شنبه ۱۴۰۳/۴/۳۰ - ۹:۵۵
Background image

برگزاری نشست تواصل تجارتی میان سکتورخصوصی افغانستان و انجمن اخلاق تجاری ترکیه

نشست تواصل تجارتی میان اعضای محترم سکتورخصوصی افغانستان و اعضای محترم انجمن متشبثین اقتصادی و اخلاق تجاری جمهوری ترکیه با حضور بزرگان سکتورخصوصی کشور، رئیس انجمن متذکره برگزار گردید

BACK TO NEWS