رئیس جمهور در نخستین جلسه‌ی الکترونیکی کابینه: سکتورخصوصی شریک مهم حکومت است

reza_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۹:۱۳
رئیس جمهور در نخستین جلسه‌ی الکترونیکی کابینه: سکتورخصوصی شریک مهم حکومت است

یک‌شنبه ۱۰ اسد ۱۴۰۰

نخستین جلسه‌ی الکترونیکی کابینه تحت ریاست جلالتمأب محترم دوکتور محمداشرف غنی رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان به مناسبت هفته‌ی دیجیتل افغانستان برگزار گردید.

در این جلسه جلالتمأب محترم رئیس جمهور گفت که سکتورخصوصی شریک مهم حکومت است و حل مشکلات این سکتور در اولویت کاری دولت جمهوری اسلامی افغانستان قرار دارد.

آقای رئیس جمهور افزود که اگر سکتورخصوصی نمی‌بود؛ امروز قیمت مواداولیه‌ی موردنیاز شهروندان کشور به چندین برابر افزایش می‌یافت.

جلالتمأب محترم به وزرای صنعت و تجارت و مالیه هدایت داد که هر دووزارت به هدف حل مشکلات سکتورخصوصی و فراهم‌آوری زمینه‌های لازم برای گسترش فعالیت آنان همکاری مشترک داشته و به تمام مشکلات سکتورخصوصی رسیدگی صورت گیرد.

وزارت صنعت و تجارت به هدف مدیریت بازار و تأمین مواداولیه‌ی موردنیاز شهروندان طرح تهیه‌ی ذخایر استراتیژیک مواداولیه را با همکاری وزارت‌های مالیه، زراعت، آبیاری و مال‌داری و اقتصاد و سکتورخصوصی تهیه و ترتیب کرده است.

این طرح طی چندین جلسه با اشتراک نمایندگان این وزارت خانه‌ها و نمایندگان فدراسیون اتاق‌های افغانستان، اتاق‌های سکتورخصوصی و نمایندگان محتلف سکتورهای سکتورخصوصی تهیه و ترتیب گردید که در آینده‌ی نزدیک به هدف اخذمنظوری با مقام عالی ریاست جمهوری شریک می‌شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۵:۱۱
Background image

نمایش محصولات و تولیدات کشور در اکسپو 2022

به تعداد 6شرکت از سکتورسنگ‌های قیمتی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی 2022 اشتراک نموده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

BACK TO NEWS