رشد سرمایه‌گذاری جهت تولید لباس در تخار

reza_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۴ - ۹:۲۴
رشد سرمایه‌گذاری جهت تولید لباس در تخار

چهارشنبه ۲۳ سرطان ۱۴۰۰

کارخانه‌ی تولید تار پرودکشن در ولایت تخار میزان سرمایه‌گذاری‌اش را تا سطح ۸صدهزار افغانی افزایش یافته است. این کارخانه که در سال ۱۳۹۴ از سوی یک بانو در شهر تالقان مرکز این ولایت با سرمایه‌ی ابتدای ۳۰هزار افغانی آغاز به فعالیت کرده بود، اکنون سطح سرمایه و تولیدات‌اش را افزایش داده است.

کارخانه‌ی یادشده که در راستای طرح و تولید لباس‌های افغانی فعالیت می‌نماید؛ در یک ماه ظرفیت طرح، تولید 25جوره لباس را دارا بوده و برای بیشتر از ۱۰تن از بانوان این ولایت زمینه‌ی کار را فراهم کرده است.

مسئولان این کارخانه می‌گویند که بیشتر لباس‌های تولیدی‌شان به بازارهای ولایات مختلف به فروش می‌رسد و تلاش دارند تا محصولات تولیدی‌شان به بازارهای منطقه و جهان راه یابد.

وزارت صنعت و تجارت ضمن قدردانی از فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی – تجارتی زنان در کشور، زمینه‌ی حمایت‌های لازم را برای آنان در پارک‌های صنعتی و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی فراهم کرده است.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۵:۱۱
Background image

نمایش محصولات و تولیدات کشور در اکسپو 2022

به تعداد 6شرکت از سکتورسنگ‌های قیمتی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی 2022 اشتراک نموده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

BACK TO NEWS