ملاقات با تاجران افغان مقیم کشور چین

yonus_shafaq
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۳ - ۸:۱۲
ملاقات با تاجران افغان مقیم کشور چین

1/4/1399
جمعی از تاجران افغان مقیم کشور چین با محترم عبدالکریم ملکیار سرپرست معینیت صنعت و تجارت دیدار نمود.

در این ملاقات بیشتر روی مشکلات موجود در برابر کالاهای ترانزیتی تاجران افغان در بندر کراچی و همچنان مشکلات ویزه که از طرف دولت چین پس از بحران شیوع ویروس کرونا به میان آمده بود، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

محترم ملکیار پس از استماع مشکلات، ضمن آنکه به تفصیل روی اقدامات اخیر وزارت صنعت و تجارت در خصوص رفع مشکلات ایجاد شده به روی ترانزیت و تجارت بین افغانستان و پاکستان صحبت نموده و ازبازشدن مرز های پاکستان به روی صادرات افغانستان اطمینان داد. ایشان همچنان تاکید ورزید که سکتور خصوصی باید توجه شان را بیشتر روی استفاده از راه های بدیل برای تجارت و ترانزیت از جمله راه لاجورد، چابهار، آسیای مرکزی و دهلیز های هوایی متمرکز ساخته و معیار های شان را در قسمت صادرات با سایر کشورها افزایش داده و واقعیت های موجود در برابر تجارت و ترانزیت کشور را درک نماید. موصوف اظهار داشت که ما باید چالش ها را به فرصت ها تبدیل نمائیم و در این راستا حکومت همکار سکتور خصوصی می باشد.

در اخیر در خصوص رفع مشکلات ویزۀ تاجران افغان مقیم کشور چین به مراجع ذیربط این وزارت هدایات لازم صادر نمود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۲ - ۱۲:۴۱
Background image

ملاقات سرپرست معینیت صنعت و تجارت با نماینده های شرکت های کوکاکولا و عزیز حکیم‌زی

در این دیدار شرکت های متذکره از افزایش یکباره‌گی تعرفه بالای مواد خام عصارۀ میوه که برای تولید جوس از آن استفاده می‌گردد، ابراز نگرانی نمودند. به باور آن‌ها با چنین وضعیتی سرمایه گذاری. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۱۲:۱۷
Background image

جلسۀ مشترک حکومت و سکتور خصوصی به‌منظور بهبود وضعیت تجارت بین افغانستان و پاکستان برگزار گردید.

به روز سه شنبه، مورخ 17 سرطان سالروان، جلسۀ غیر حضوری کمیتۀ نظارت و کمیته های تطبیق کنندۀ (میکانیزم تخلیه و بارگیری کالاهای تجارتی و ترانزیتی در تورخم، بولدک و غلام‌خان) با اشتراک. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۳۳
Background image

جلسه هیئت رهبری وزارت صنعت و تجارت برگزار شد؛

جلسه نوبتی هیئت رهبری وزارت صنعت و تجارت تحت ریاست محترم عبدالکریم ملک‌یار سرپرست معینیت صنعت و تجارت، با اشتراک روئسای عمومی، روئسا، مشاورین و آمرین دایر گردید.

BACK TO NEWS