نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

reza_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

پنج‌شنبه مورخ 29ثور 1401

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ، معین وزارت امورخارجه با جمع از تجار و سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی برگزار شد.

درین نشست محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا ا.ا. افغانستان ضمن اینکه از تاجران و سرمایه‌گذاران خواست که بیایند به کشورشان سرمایه‌گذاری نمایند، گفت: «اگر شما در افغانستان علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استید، ا.ا متعهد است که فُرصت‌هایی را برای شما فراهم کند. این مسئولیت ماست که یک محیط کاری امن برای شما فراهم کنیم و این کشور را باهم بسازیم.»

وی همچنین از مهمان‌نوازی سخاوت‌مندانه‌ی کشورهای کمک‌کننده در دوره‌های مختلف با افغان‌‌ها، قدردانی و تشکری نمودند.

سرپرست وزارت صنعت و تجارت ا.ا.ا هم به نوبه‌ی خویش از برگزارکنندگان این برنامه تشکری نموده و تأکید کردند که ما از مدت‌ها قبل تصمیم داشتیم که با تاجران و سرمایه‌گذاران مان در کشور امارات متحده‌ی عربی دیدن داشته باشیم و از شرایط و فُرصت‌های ایجاد صحبت نمایم.

سرپرست این وزارت از اشتراک‌کنندگان این برنامه خواست که به کشور برگردند؛ شرایط مساعد و امنیت تأمین شده است؛ از کشورتان دیدن و در آن سرمایه‌گذاری کنید. وی افزود که کسانی که به افغانستان سفر کرده اند؛ اذعان داشته اند که شرایط در افغانستان برای سرمایه‌گذاری مساعد است.

قابل یادآوری است که هیئت عالی‌رتبه‌ی ا.ا.ا، شامل سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و تعداد از اراکین بلندپایه‌ی حکومتی تحت ریاست معاون نخست ا.ا.ا جهت غم شریکی و ابراز تسلیت بخاطر درگذشت خلیفه بن زاید آل نهیان به امارات متحده‌ی عربی سفر نموده است.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۴/۷ - ۱۶:۵۴
Background image

ملاقات با فابریکه‌داران محترم پارک صنعتی شیخ‌مصری

محترم الحاج نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت با فابریکه‌داران محترم پارک صنعتی شیخ‌مصری ولایت ننگرهار در تالارعمومی کنفرانس‌های این وزارت ملاقات کرد.

جمعه ۱۴۰۱/۴/۳ - ۰:۹
Background image

تعامل تجاری با روسیه در راه است

به اساس فیصله کمیسیون اقتصادی به رهبری وزیر صنعت و تجارت هیئتی دولتی به روسیه بخاطر گفتگو جهت تسهیل در خریداری مواد اولیه سفر خواهد نمود.

جمعه ۱۴۰۱/۴/۳ - ۰:۶
Background image

قیمت روغن درحال کاهش است

محترم الحاج نورالدین عزیزی وزیر صنعت و تجارت با تعداد از تاجران آرد، گندم و روغن ملاقات و روی مسایل مختلف گفتگو نمود.

BACK TO NEWS