برگزاری جلسه‌ی هماهنگی اشتراک سکتورخصوصی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی ۲۰۲۰ دبی

reza_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۲ - ۸:۳۳
برگزاری جلسه‌ی هماهنگی اشتراک سکتورخصوصی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی اکسپو ۲۰۲۰ دبی

دوشنبه ۱۱ اسد ۱۴۰۰

جلسه‌ی هماهنگی اشتراک سکتورخصوصی افغانستان تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با اشتراک خان‌جان الکوزی معاون فدراسیون اتاق‌های افغانستان، روئسا و نمایندگان اتاق‌های سکتوری و نمایندگان سکتورهای مختلف سکتورخصوصی حضوری و آنلاین در تالار کنفرانس‌های عبدالمجید زابلی این وزارت برگزار شد.

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در آغاز این جلسه گفت که اشتراک سکتورخصوصی کشور در این نمایشگاه در ارایه‌ی تصویرمثبت از افغانستان، جذب سرمایه‌گذاری‌ها در سکتورهای مختلف و رشد تجارت کشور با کشورهای مختلف دنیا بسیار ارزشمند می‌باشد.

آقای غوریانی افزود که نمایشگاه‌ی متذکره به مدت ۶ماه برگزار و وزارت صنعت و تجارت خدمات غرفه‌ی نمایش (رایگان)، ویزه برای غرفه‌داران اشتراک‌کننده، همکاری تخنیکی در بخش‌های صادرات اموال، ترانسپورت، بیمه و انتقال اموال از گمرک الی ساحه‌ی نمایشگاه را برای سکتورخصوصی کشور ارایه می‌کند.

در این جلسه خان‌جان الکوزی از تلاش‌های رهبری این وزارت در راستای گسترش تجارت کشور با کشورهای منطقه و جهان و فراهم‌آوری تسهیلات لازم به اشتراک تاجران افغان در نمایشگاه‌های بین‌المللی اظهار قدردانی کرد.

از سوی هم روئسا و نمایندگان اتاق‌های سکتوری و سکتورخصوصی با اظهار قدردانی از فعالیت‌های وزارت صنعت و تجارت؛ بیان داشتند که در این نمایشگاه اشتراک می‌کنند.

در پایان این جلسه فیصله صورت گرفت که گروه‌تخنیکی این وزارت به منظور شناسای تاجران که علاقه‌مند اشتراک در این نمایشگاه می‌باشند با فدراسیون اتاق‌ها و اتاق‌های سکتوری همکاری مشترک را آغاز نمایند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۵:۱۱
Background image

نمایش محصولات و تولیدات کشور در اکسپو 2022

به تعداد 6شرکت از سکتورسنگ‌های قیمتی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی 2022 اشتراک نموده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

BACK TO NEWS