برگزاری نشست هماهنگی و ابرازنظر پیرامون طرح ایجاد اتاق خدمات صحی و دوایی افغانستان

reza_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۹:۲۱
برگزاری نشست هماهنگی و ابرازنظر پیرامون طرح ایجاد اتاق خدمات صحی و دوایی افغانستان

یک‌شنبه ۱۰ اسد ۱۴۰۰

نشست هماهنگی و  ابرازنظر پیرامون طرح ایجاد اتاق خدمات صحی و دوایی افغانستان تحت ریاست نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت با اشتراک خان‌جان الکوزی معاون فدراسیون اتاق‌های افغانستان، نمایندگان وزارت صحت عامه، اداره‌ی ملی غذا و ادویه‌ی افغانستان و اعضای هیئت مؤسس اتاق متذکره در تالار کنفرانس‌های عبدالمجید زابلی برگزار شد.

نثاراحمد غوریانی وزیر صنعت و تجارت در آغاز این نشست گفت که این وزارت از طرح ایجاد اتاق خدمات صحی و دوایی افغانستان حمایت می‌کند و زمینه‌های لازم را برای رسمی‌شدن آن فراهم می‌کند.

آقای غوریانی افزود این وزارت تلاش می‌کند تا زمینه‌های لازم را برای توسعه‌ی این اتاق و فراهم‌آوری تسهیلات لازم در زمینه‌های کاری آن با همکاری نهادهای دولتی، خصوصی و بین‌المللی فراهم کند.

در این جلسه خان‌جان الکوزی، نمایندگان وزارت صحت عامه، اداره‌ی ملی غذا و ادویه‌ی افغانستان و اعضای هیئت مؤسس اتاق متذکره در مورد ایجاد اتاق خدمات صحی و دوایی افغانستان نظریات و پیشنهادات‌شان را با رهبری وزارت صنعت و تجارت شریک کردند.

بر بنیاد قانون تنظیم اموراتاق‌ها، سکتورهای مختلفی که نزدیک به دوهزار عضو فعال در مرکز و ولایات داشته باشند؛ می‌توانند با ارایه‌ی درخواستی به وزارت صنعت و تجارت و فدراسیون اتاق‌های افغانستان، اتاق تشکیل دهند.

این اتاق به هدف تنظیم امورفعالیت‌های سکتورهای واردات ادویه، تولید ادویه، شرکت‌های ارایه‌کننده‌ی خدمات صحی، شفاخانه‌ها و مراکز صحی خصوصی و انجمن‌ها و اتحادیه‌های صحی ایجاد می‌شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۵:۱۱
Background image

نمایش محصولات و تولیدات کشور در اکسپو 2022

به تعداد 6شرکت از سکتورسنگ‌های قیمتی افغانستان در نمایشگاه‌ی بین‌المللی 2022 اشتراک نموده است.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۵
Background image

نشست با سرمایه‌گذاران مقیم امارات متحده‌ی عربی

در سفر هیئت عالی رتبه ا.ا.ا. به امارات متحده‌ی عربی، نشستی با حضور محترم معاون نخست و اقتصادی رئیس‌الوزا، سرپرست وزارت صنعت و تجارت، سرپرست اطلاعات و فرهنگ

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
Background image

بحث در مورد مشکلات فابریکه‌داران

جلسه‌ی تحت ریاست محترم سیدعبدالعظیم قریشی رئیس عمومی پارک‌های صنعتی و امورصنایع وزارت صنعت و تجارت با اشتراک تعدادکثیری از صنعت‌کاران و فابریکه‌داران

BACK TO NEWS